(ÇEİS)’in Düzenlediği Yapı Tasarım Yarışması’nın KAZANANLARI Belli Oldu!

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nın (ÇEİS), çimentonun inşaat projelerindeki kullanım alanlarına ve şekline ilişkin ön yargıları yıkmak ve yenilikçi kullanım alternatiflerine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği  “Yapı Tasarım Yarışması” sonuçlandı!

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nınilk senesinde “Kamusal Alanda Yenilikçi Adımlar” teması ile düzenlediği yarışma kapsamında katılımcılardan, kentte ortak kullanıma imkan veren ve farklı kentsel mekanlara uyum sağlayabilecek, dolayısı ile rekreatif potansiyeli düşünülen bir pavyon tasarlamaları istendi.

Tasarlanan pavyonun; yarışma temasında açıklanan Müştereklik/KamusallıkAdaptif Olma/Uyarlanabilir Olma ve Taşınabilirlik/Mobilite kriterlerine cevap vermesi beklendi. Projeler İnş. Yük. Müh. Ahmet Topbaş, Dr. Mimar Cem İlhan, Dr. Mimar Dürrin Süer, Mimar Ömer Selçuk Baz ve Mimar, Dr. Öğr. Üyesi Tomris Akın’dan oluşan jüri tarafından bu kriterlere göre değerlendirildi.

Değerlendirmelerin sonucunda profesyonel kategoride 190 bin, öğrenci kategorisinde 70 bin olmak üzere toplamda 260 bin TL ödül sahiplerini buldu.

Yapı Tasarım Yarışması kazananlarına ve jüri raporuna http://www.yapitasarimyarismasi.com/adresinden ulaşılabiliyor. 

 


Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS):
Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), üyelerinin çalışma ilişkilerinde; ortak hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek, üyelerinin verimli çalışmalarına destek olmak, toplu iş sözleşmesi süreçlerini yönetmek, iş sağlığı ve güvenliğini geliştirmek amacıyla 1964 yılında kurulmuş bir işveren sendikasıdır. ÇEİS, endüstri ilişkileri ve insan kaynakları faaliyetleriyle birlikte, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki eğitim, meslek standartları ve mesleki yeterlilikler ile istatistik faaliyetlerini yürütmektedir. Çimento sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin %95’inin üyesi bulunduğu ÇEİS, bugün, 33 kuruluşa bağlı 64 tesisi yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda platformda temsil etmektedir.