Türkiye’nin EN Büyük Monoblok Mdf KAPI Üreticisi (Yıldız Entegre)’den Variodor…

Yıldız Entegre’nin pazar lideri kapı markası Variodor, ağacın doğal yüzeyi ile MDF teknolojisinin gücünü bir araya getiriyor. En son açıklanan İSO 2018 verilerine göre orman ürünleri sektörünün Türkiye’deki en büyük üreticisi olan Yıldız Entegre, Variodor markası ile yaşam alanlarına kaliteyi taşıyor. Monoblok mdf kapılar, iç mekanlarda zengin renk seçeneği ve dayanıklılığıyla uzun yıllar kullanım rahatlığı sağlıyor.

Orman ürünleri sektörünün lider oyuncularından Yıldız Entegre’nin, alanında pazar lideri kapı markası Variodor, estetiği yüksek kalite ve güvenlikle birleştiriyor. Tüketicilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan ve üretilen Variodor kapılar, pazardaki rekabette güvenlik, konfor ve dayanıklılıkları ile ön plana çıkıyor.

İngiltere’de akredite laboratuvarlarda yapılan testler sonucunda Variodor monoblok mdf kapıların; yangın anında normal kapılara göre daha dayanıklı olduğu tescillendi. BMTRADA tarafından verilen yangına dayanıklılık sertifikasına sahip olan Variodor kapılar, 41 dakika boyunca alev almama özelliğine sahip.

Güvenliğin yanı sıra kullanıcıların konforu da düşünülerek üretilen Variodor kapılar, 38 desibele kadar ses geçirmezliğe sahiptir. Bu sayede yoğun ve iç içe yaşamların olduğu kentlerde istediğinizde sadece kendinize ayırabileceğiniz alanlar oluşturabilirsiniz.

Üretim kalitesinin, Variodor kapıların yaşam süresine kattığı değer ise on yıllarca kullanıcılara ilk gün rahatlığı sağlamasıdır. 100 bin defa açma-kapama sertifikasına sahip Variodor kapılar, onlarca yıllık dayanıklılığa sahiptir.

Sürdürülebilirlik çalışmalarına “Ağacın İzinde” mottosuyla devam eden ve ürünlerini bu anlayış çerçevesinde doğadan ilham alarak yenilikçi yaklaşımıyla tasarlayan Yıldız Entegre, üretim süreçlerinde insan sağlığına zararlı madde içermeyen ürün bileşenleri tercih ediyor. Bu sayede Variodor kapılar, sağlıklı ortamlara açılıyor.

İç mekân kapılarda standartları yükselten ve yaşam alanlarına kaliteyi taşıyan Yıldız Entegre, monoblok teknolojisi sayesinde kapıları 36 milimetre kalınlığında üretiyor. Üretim aşamasında kapı için özel olarak üretilen yüksek yoğunlukta mdf levha kullanılıyor. Monoblok kapılar; darbelere dayanıklı, ısı ve ses yalıtımı yüksek ve yangına dayanıklı olarak çevreci yaklaşımla üretiliyor.

Ateşe, çizilmeye, darbelere dayanıklı kapılar, aynı zamanda kolay temizleme özelliğiyle de uzun yıllar kullanım olanağı sağlıyor. Geniş renk ve model alternatifi sunan kapıların cam yüzey seçenekleri de bulunuyor. Yıldız Entegre, 2019’da boyanabilen ve 2.40 m’ye kadar uzunluğa sahip kapıları da tüketicinin beğenisine sundu.  Kullanıcının talepleri doğrultusunda gizli menteşeli olarak üretilebilen kapılar, uygulama ve montaj kolaylığının yanı sıra şık ve estetik bir görünüm sunuyor.

Türkiye’nin en büyük monoblok mdf kapı üreticisi Yıldız Entegre, Variodor marka kapıları ile sunduğu çeşitlilik sayesinde yaşam alanlarına değer katıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.yildizentegre.com


Yıldız Entegre:
Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketinden birisidir. Dünya’da orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasındadır. 1.725.000 m²’ den fazla alanda kurulu bulunan, farklı coğrafyalardaki 7 üretim tesisi, 3 liman terminali ve 3 deposu ile çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre tüm üretim tesislerinde toplam 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir.

Yıldız Entegre Türkiye, Romanya ve Slovenya’da bulunan üretim tesislerinde; MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli kağıt ile tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. ABD’de ise liman terminalleri yer almakta olup üretim için gerekli olan hammadde kaynaklarının tedarik edilmesi, depolanması ve lojistik hizmetlerin sağlanmasına çalışmaktadır.