(STONELINE) Fuar Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması 2020 Sonuçlandı!

Doğal taş alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan STONELINE firmasının, farklı disiplinlerden öğrencilerin doğal taş konusunda yenilikçi fikirler üretmesi amacıyla ilkini düzenlediği STONELINE İZMİR MARBLE FAIR 2020 STAND TASARIMI YARIŞMASI sonuçlandı. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk üç ödülün yanında beş proje de Eşdeğer Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Yarışmanın konusu; doğal taş alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan STONELINE firmasının MARBLE İZMİR Fuarı’nda ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanması idi.

Yarışma; mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerinin doğal taş alanında yenilikçi fikirler üretmelerini, gelecekte tasarımlarında kullanacakları malzemelerden biri olan doğal taşı tanımalarını, doğal taşa bakış açılarını geliştirerek, yaratıcı genç tasarımcıları teşvik etmeyi amaçlıyor. Gelenekselleştirilmesi düşünülen yarışma ile özgün tasarımların yaratılması için bir platform oluşturulması hedefleniyor.

Yarışma serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlendi. Yarışmaya 43 üniversiteden, 149 öğrenci, 94 proje ile katıldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk üç ödülün yanında beş proje de Eşdeğer Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Yarışma, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı (TC ve KKTC’de yer alan) üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı lisans programlarında öğrenim gören tüm öğrencilere açık olarak gerçekleşti.

Yarışmanın kolokyumu ve ödül töreni 22 Şubat tarihinde 14.30’da STONELINE’ın Ayazağa’daki showroomunda yapılacak. Yarışmaya katılan tüm projeler, 22 Şubat tarihinden itibaren 15 gün süre ile STONELINE ART GALLERY’de sergilenecek. Katılan tüm projelere yarışma kitabında da yer verilecek.

Juri Raporu’na www.stoneline.com.tr adresinden ulaşılabilir.

Not: 22 Şubat tarihinde ödül törenine katılmak isteyenler için 13.30 ve 14.00’te İTÜ Ayazağa metro durağı, Orijin Plaza önünden servis kalkacaktır.


ÖDÜLLER:

 • Birincilik ödülü:
  10 sıra numaralı ve 12445 rumuzlu
  Abdullah Kahraman (Yıldız Teknik Üniversitesi)
  Ali Enver Serttaş (Yıldız Teknik Üniversitesi)
  Emirhan Alp (Yıldız Teknik Üniversitesi)
  Enver Yiğit Doğan (Yıldız Teknik Üniversitesi)
 • İkincilik ödülü:
  85 sıra numaralı 90216 rumuzlu
  Ece Avcı (İstanbul Teknik Üniversitesi)
 • Üçüncülük ödülü:
  62 sıra numaralı 52013 rumuzlu
  Ece Kandemir (Dokuz Eylül Üniversitesi)
  Ezgi Güven (Dokuz Eylül Üniversitesi)
 • Eşdeğer mansiyon:
  23 sıra numaralı 16884 rumuzlu
  Büşra Yiğit (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)
 • Eşdeğer mansiyon:
  30 sıra numaralı 21123 rumuzlu
  Hasan Oğuzhan Bektaş (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)
 • Eşdeğer mansiyon:
  61 sıra numaralı 48635 rumuzlu
  Alp Buğra Nazar (İzmir Ekonomi Üniversitesi)
  Gizem Çalışkan (İzmir Ekonomi Üniversitesi)
 • Eşdeğer mansiyon:
  83 sıra numaralı 84627 rumuzlu
  Taha Nacar (İstanbul Teknik Üniversitesi)
  Talia Nur Koç (İstanbul Teknik Üniversitesi)
 • Eşdeğer mansiyon:
  90 sıra numaralı 98073 rumuzlu
  Murat Yavuz Ulukuş (Dokuz Eylül Üniversitesi)

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ VE RAPORTÖRLER

Asil Seçici Kurul Jüri Üyeleri; Burçin Cem Arabacıoğlu (Prof. Dr., MSGSÜ), Şen Yüksel (Doç. Dr., Beykent Üniversitesi), Deniz Dokgöz (Doç. Dr., DEU), Sinan İzgi (Y. Mimar, AURA İstanbul), Yıldırım Gigi (Y. Mimar), Jale Kulin (İç Mimar, AURA İstanbul), Mehmet İstemi (Endüstri Ürünleri Tasarımcısı)

Danışman Seçici Kurul Üyeleri; Mehmet Bayrak (Genel Müdür, Stoneline), Levent Özen (Satış ve Pazarlama Koordinatörü, Stoneline), Alper Ozuloğul (İhracat Müdürü, Stoneline), Cem Günübek (Grafik Tasarımcı-Kreatif Danışman, Stoneline), Feride Önal (Prof. Dr., İGÜN),

Seçici Kurul Yedek Üyeleri; Evin Eriş (Dr. Öğr. Üyesi, FBÜ), Arsal Arısal (Dr. Öğr. Üyesi, İGÜN), Berke Yarıkkaş (İç Mimar)

Raportörler; Duygu Çıbuk (Öğr. Gör, İGÜN), Anday Türkmen (Öğr. Gör. İGÜN), Özgün Özbudak (Öğr. Gör., İGÜN)


STONELINE:
Stoneline, dünyanın her yerinden tedarik ettiği farklı görsel ve yüzey dokularıyla tabloyu andıran 400’ü aşkın doğal taşı, yaşam alanlarıyla buluşturarak, mimarların ve tasarımcıların projelerinin birer baş yapıta dönüşmesi için olanak sunmaktadır. 1997 yılında İstanbul’da kurulan Stoneline, mimarinin vazgeçilmez unsurlarından; mermer, granit, onyx ve diğer tüm doğal taş çeşitlerinin ithalat ve ihracatını yapmaktadır. 20 yılı aşkın birikim ve tecrübesiyle tasarım, projelendirme, üretim, montaj, yüzey koruma ve satış sonrası hizmetlerinin yanı sıra plaka, bundle veya konteyner bazında satış hizmeti de vermektedir.

İstanbul Ayazağa’da bulunan merkez plaka showroomu, İzmir’de bulunan ihracat ofisi ve plaka showroomu, Şekerpınar/Kocaeli’de bulunan fabrika ve yurtdışında bulunan ofisleriyle faaliyetlerine devam etmektedir.