(Çuhadaroğlu) (KAPEDAM) Test Merkezi, (ASTEL) Bünyesinde Hizmet Verecek…

Çuhadaroğlu Grubu, Eğitimci-Sanayici İşbirliği bünyesinde yer alacak projelere destek vermeye hız kesmeden devam ediyor.

Türkiye’nin ilk test laboratuvarı unvanına sahip,  Çuhadaroğlu AR-GE bölümü bünyesinde kurulan, Kapı Pencere Deney ve Araştırma Merkezi (KAPEDAM), kapı, pencere ve giydirme cephe ürünlerin, su, hava, sızdırmazlık, sehim, deprem gibi temel performans testlerinin yapıldığı önemli bir merkezdir.

FSMVÜ ve ÇUHADAROĞLU arasında imzalanan 24 Aralık 2019 tarihinde saat 15:30 ‘da FSMVÜ Sütlüce Kampüsü’nde düzenlenen imza protokolü, hizmet ve işbirliği sözleşmesi kapsamında, KAPEDAM (Kapı Pencere Deney ve Araştırma Merkezi) cephe test ünitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı (ASTEL) Projesinde kullanılmak üzere devir edilmiştir. Basın davetinin yer aldığı imza protokolüne, FSM Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Andı, Çuhadaroğlu Genel Müdürü Kenan Aracı, Çuhadaroğlu Yönetim Kurulu üyesi Dr. Metin Yılmaz, Çuhadaroğlu Ar-Ge Müdürü Hüseyin Gökdemir, sektör derneklerinin başkan ve yöneticileri, Alüminyum alanında çalışan akademisyenler ve ALUTEAM yöneticileri katıldı. İmza törenin ardından ALUTEAM katılımcılar tarafından gezildi.

Sektöründe daima ilklere imza atan, 65. yılını geride bırakan Çuhadaroğlu’nun bu hibe desteği;  Eğitimci – Sanayici işbirliğinde gerçekleşen ARGE faaliyetlerinin gelişimine ivme kazandıracak, Çuhadaroğlu bilgi ve tecrübesinin, FSMVÜ’nün yeni laboratuvarına aktarılmasını sağlayacaktır. Bu sayede ülke ekonomisine ve sektörün gelişimine katma değer sağlamayı hedefleyecektir. Ayırca bu birliktelik sayesinde ASTEL ülke içinde bu testlerin gerçekleştirileceği üniversite bünyesinde olan tek akredite laboratuvar olacaktır.