(TEPTA Aydınlatma) Mimarlarla Sohbet Programı’nın Konuğu: Ömer Selçuk Baz

TEPTA Aydınlatma’nın düzenlediği Mimarlarla Sohbet programı, 24 Aralık Salı akşamı, saat 19:00’da Yalın Mimarlık kurucusu Ömer Selçuk Baz’ın katılımıyla devam ediyor.


Mimarlarla Sohbet: Ömer Selçuk Baz
Tarih:
24 Aralık Salı 2019, 19:00
Yer:  TEPTA merkezi


TEPTA Aydınlatma’nın 2016 -17 süresince 25. yıl kutlamaları kapsamında düzenlediği Mimarlarla Sohbet programı yeniden başladı.

Bilginin paylaştıkça değer kazandığı düşüncesinden yola çıkan programa geçtiğimiz dönemde Cem Sorguç, Dara Kırmızıtoprak, Atilla Kuzu, Levent Çırpıcı, Nevzat Sayın, Cem Kocacıklıoğlu, Gökhan Avcıoğlu, Alper Derinboğaz, Şebnem Buhara, Gürhan Bakırküre, Zafer Akay, Boran Ekinci, Kurtul Erkmen, Jale Kulin, Nilüfer Kozikoğlu, Mustafa Öney, Hande Öney, Salih Küçüktuna, Gökhan Karakuş, Durmuş Dilekçi, Seyhan Özdemir, Han Tümertekin, Zeynep Tümertekin, Kerem Piker, Murat Tabanlıoğlu ve Mehmet Kütükçüoğlu konuk olmuştu.

Her yaştan, meslekten ve konumdan kişilerin katılımına açık olan bu sohbet programı, TEPTA Aydınlatma’nın genel merkezinde oldukça samimi bir ortamda gerçekleşiyor; resmi sunumların ötesinde insanların birbirleri ile tanışıklıklar ve yakın ilişkiler kurmasını hedefliyor.

Programın yeni konuğu, 24 Aralık Salı akşamı saat 19:00’da Yalın Mimarlık kurucusu Ömer Selçuk Baz olacak.

Hafta içinde saat 19:00 dan itibaren TEPTA merkezinde düzenlenen bu sohbetler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor, ancak kısıtlı yer imkanı dolayısı ile önden kayıt yapılması gerekiyor. Katılmak isteyen veya program hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler lcv@tepta.com adresinden iletişim kurabilecekler.


Ömer Selçuk Baz:
1978 yılında Almanya’nın Nürnberg şehrinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antakya’da tamamladı. Lisans eğitimini 2002 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde bitirdikten sonra, Viyana Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans çalışmalarına başladı. Öğrenciliği sırasında çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. Yüksek lisans çalışmalarına paralel olarak Viyana’daki Atelier Stelzhammer’de konut ve alışveriş merkezi ağırlıklı çeşitli mimari projelerde yer aldı. 2005 yılında Türkiye’de açılan T.C. Merkez Bankası Bursa Şubesi yarışmasında 1’incilik ödülünü kazanarak Türkiye’de faal olarak mimarlık yapmaya başladı.

İstanbul Kültür üniversitesi ve Bilgi üniversitesi Yüksek Lisans programlarında stüdyo yürüttü. Ulusal ölçekte çeşitli yarışmalarda ve ödül organizasyonlarında jürilik yaptı. 2011 yılından bu yana şehir plancısı ortağı Okan Bal ile birlikte kurdukları Yalın Mimarlık çatısı altında çalışmalarına devam ediyor.

Bazı işler ve ödülleri:
Lüleburgaz Kore Savaşı Anma Merkezi Ulusal Yarışması 1’incilik ödülü
Kapadokya Müzesi
Troya Müzesi Ulusal Yarışması 1’incilik ödülü
Gökgöl Mağarası Ziyaretçi Merkezi
Riyad Camii Davetli Yarışma 1’incilik ödülü
Uluslararası Roland Rainer Konut Yerleşimi Yarışması 1’incilik ödülü
Beylükdüzü Yaşam Vadisi Uluslararası Açık Yarışması 1’incilik ödülü
T.C. Merkez Bankası Bursa Şube Binası Ulusal Yarışması 1’incilik ödülü
2012 Ulusal Mimarlık Ödülü T.C Merkez Bankası Bursa Şube Binası
2012 Arkitera Genç Mimar ödülü
2018 Turgut Cansever Yapı Dalı Ödülü
2018 Europen 40 Under 40 ödülü