(Bi’Boya)’dan Hijyenik Mekanlar İçin: Isıtutan Comfort

Binlerce renk alternatifini farklı zevk ve ihtiyaçlara göre geliştiren Bi’Boya çevre dostu iç cephe boyası “Isıtutan Comfort” ile soğuk kış aylarında sıcak ve konforlu mekanlar yaratıyor.

Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim’in hayata geçirdiği markası Bi’Boya, günümüz trendlerini ve tüketici ihtiyaçlarını gözeterek geliştirdiği boya ürünleriyle tüketicilerin beklentilerini kusursuz bir şekilde karşılamaya devam ediyor.

Kalekim, “Bi’Boya Isıtutan Comfort” yoğuşmaya maruz kalan ve nemden dolayı kötü görünen duvarları koruyarak mekanları konforlu haline getiriyor. Özel yapısı sayesinde diğer iç cephe boya seçeneklerine kıyasla dört kat daha fazla yoğuşmayı engelleme özelliğine sahip “Isıtutan Comfort”, içeriğindeki mikro cam kürecikler sayesinde tıpkı çift cam izolasyon etkisi sağlayarak duvar yüzeyinde ısı kaybını azaltıyor. Özellikle kuzey cephelere bakan duvarların iç cephelerine uygulandığında mekanın nem ve küf oluşumuna karşı dayanımlı hale gelmesini sağlıyor. Ürün, su buharının duvar yüzeyinde yoğuşmasını önleyerek rutubet, küf ve mantar oluşumuna direnç gösterirken, içeride oluşan nemi dışarıya atma kabiliyetiyle binaların nefes almasını sağlıyor. Üstün örtme gücüne sahip “Isıtutan Comfort” kadifemsi mat dokusuyla, duvarlara yumuşak ve pürüzsüz bir dokunuş katıyor.

“Kuzeye bakan evlerde sıcak renkler kullanın”

İç cephe boyalarında su bazlı ve çevreye zarar vermeyen ürünlerin yanı sıra doğal renkler; dış cephe boyalarında ise iklim koşulları ve yapıların güneşe göre konumu renk trendlerinde belirleyici rol oynuyor.

Tüketicilerin bu yılın gözde renklerini seçerken iklim koşulları ve hava kirliliğini de göz önünde bulundurmaları önem arz ediyor. Renk seçiminde yapıların güneşe göre konumu çok önemli olduğundan, kuzeye bakan evlerin daha sıcak olması için koyu renklerin, güneye bakan evlerin ise daha serin olması için açık renklerin kullanılması tavsiye ediliyor.