(Ravaber) SODEX 2019 Fuarı’nda…

Ravaber Yapı, 2-5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek ISK-SODEX İstanbul 2019 fuarında ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Ravago Bina Çözümleri iş kolu altında, başta ısı ve su yalıtımı olmak üzere farklı birçok başlık altında inşaat sektörüne yönelik ürünler üretip, markalar sunuyor.

Bu iş kolu altında mineral yün ürün grubunda, Kayseri’deki tesislerinde 56.000 m²’si kapalı, toplam 80.000 m² alan üzerine tesis edilmiş ileri teknoloji ekipmanları ile yıllık 120.000 ton taş yünü üretimi gerçekleştirmektedir. Sadece ülkemizin değil, bulunduğu coğrafyanın en büyük taş yünü üreticilerinden.

Ravaber Seramik Yünü teknik yalıtımda 1430°C sıcaklığa kadar ısı yalıtımı yapabilme özelliği sayesinde endüstriyel kullanımlarda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Yüksek derece ısı yalıtım özelliğinin yanı sıra mükemmel ses ve yangın yalıtımı yapabilmektedir.

Tüm Mineral Yünleri tek bir çatı altında üretebilen Ravaber, yeni ürünü Ravaber Bio kullanım alanına göre -20 +400°C aralığında kullanılan, yüksek erime sıcaklığı sayesinde yangına karşı en üst dayanım olan A1 sınıfında yer alır.

Ravaber’in Mekanik Tesisat sektörüne yön veren ürün yelpazesi oldukça geniştir. Ürün grubunda yer alan Taşyünü, Seramik yünü ve Ravaber Bio (Cam Yünü) ürünleri ve kullanım alanları ile aşağıdaki gibidir;

Havalandırma Kanalı Isı ve Ses Yalıtımında, Boru Tesisatları Isı Yalıtımında, Endüstriyel Isı ve Ses Yalıtım Uygulamalarında, Havalandırma Kanalları, Klima Kanalları, Sıcak Su Tesisatlarında, Kazan Dairelerinde, Kızgın Tesisatları,  Duman Tahliye Kanalları, Yüksek Isıl Dayanım Gerektiren Tüm Isı Yalıtım Uygulamalarında, Endüstriyel fırın izolasyonu, Seramik – Cam endüstrisi, Demir çelik endüstrisi, Döküm endüstrisi, Çimento endüstrisi, Çelik kapı – Yangın kapısı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.