(Karat 34) Projesinin Tercihi (GF Hakan Plastik) Ürünleri!

Emlak Konut GYO güvencesiyle “Doğa Şehircilik” ve “Başyapı” tarafından inşaa edilen Karat 34 karma yaşam projesinin tesisat sistemlerinde GF Hakan Plastik ürünleri tercih edildi.

İstanbul’da iş ve yaşam akışının önemli noktalarından Bahçelievler’de inşaa edilen; ofis ve rezidanslardan oluşan prestijli bir karma yaşam projesi olan Karat 34 tesisat sistemleri, SILENTA ürün grubundan Silenta 3A ve Silenta FR’nin  yanı sıra PP-R ve PVC ürünleri ile döşendi.

Sürdülebilir Yaşam Alanı hedefi doğrultusunda çevreye duyarlı bir proje olarak geliştirilen Karat 34’de kullanılan Silenta 3A ve Selenta FR, esneklik ve sessizliği ile ön plana çıkan ürünler.

Silenta 3A, yüksek darbe dayanımı ve ses koruması gerektiren tüm DIN 4109, DIN 4102 sistem standartlarına uygun şekilde formüle edilerek güçlendirilmiş bir ürün. PP’den üretilen ses yalıtımlı SİLENTA 3A atık su boru sistemi, 4lt/s akış hızında sadece 16 dB ses şiddeti ile tesisat sistemlerinin ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılıyor.
Silenta FR ise Yanmaya Dayanıklı Sessiz Boru Sistemi olarak, olası yangınlarda alev iletiminin en aza indirgenmesi için üstün özellikler taşıyor. TS EN 13501, DIN 4102 yanıcılık ve DIN 4109, EN 14366 sessizlik standartlarına uygun olarak geliştirilen SILENTA FR, atık su ve asidik sıvı transferleri için kullanılabiliyor. Mineral katkılı özel bir formülasyonla üretilen boru sistemi, Almanya  Fraunhofer Enstitüsü tarafından yapılan ölçümlerde EN 14366’a göre 4lt/s akış hızında sadece 12 dB ses şiddeti seviyesine ulaşıyor.

GF Hakan Plastik’in Aquasystem PP-R boru sistemleri, konutlarda suya sağlıklı ve güvenli şekilde ulaşılması; tesisat sistemlerinin sorunsuz bir şekilde uzun ömürlü çalışması açısından tercih ediliyor.

GF Hakan Plastik ürünlerinin uzmanlığı, yapıların geleceğe güvenle ulaşmasına katkı sağlıyor.


GF Hakan Plastik:
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: GF Piping Systems (Boru sistemleri), GF Casting Solutions (Hafif Döküm Çözümleri) ve GF Machining Solutions (Talaşlı İmalat Çözümleri). 33 ülkede 57 üretim tesisine ve yaklaşık 15.000 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir. GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır.  1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır.  2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir. Firma, sürdürdüğü başarılı çalışmalarla ISO 500 listesindeki yerini yukarılara taşımaktadır.