(Duravit)’in XSQUARE Mobilya Serisi 2019 Red Dot Ödülü’nü Kazandı!

Duravit’in, daha önce 2019 iF Tasarım Ödülü’nü de kazanan XSquare serisi, dünyaca ünlü Red Dot Ödülleri’nin jürisi tarafından da onurlandırıldı.

Bu çağdaş ve şık mobilya serisi Kurt Merki Jr. ile birlikte tasarlandı ve çarpıcı ve kendine özgü bir tasarıma sahip. Çeşitli malzemelerin bir arada kullanımı, programa eşsiz görünümünü kazandırıyor. Dolapların ve dolaplı lavaboların üstün kalitedeki yüzeyleri, seriye çağdaş şıklığını kazandıran göz alıcı bir tasarım unsuru olarak çeyrek daire biçimli krom profillerle çevreleniyor.

Bu bütüncül yaklaşım, XSquare aynasının yanlarında yer alan şık krom profillerle devam ediyor. Aynalarda, entegre ısıtma ve kademeli ışık rengi ayarı gibi, kullanıcıya kolaylık sağlayan pek çok özellik bulunuyor. Sarı ışık hoş bir ambiyans yaratırken, beyaz ışık da kişisel bakım sırasında gereken ortamı sağlıyor. İstenen ışık rengi ve yoğunluğu, hafıza fonksiyonu sayesinde kolayca belirlenebiliyor.

XSquare pek çok kombinasyon seçeneğini mümkün kılarken, mevcut serilerden DuraSquare, Vero Air, Me by Starck ve P3 Comforts lavabo serileriyle mükemmel uyum sağlıyor. Dekor, mat lake, saten mat ve parlak lake 28 mobilya kaplaması, bireysel tasarım tercihleri açısından sayısız seçenek sunuyor. Kulpsuz, bas-aç teknolojili dolap kapakları ise bu şık tasarımı tamamlayan bir dokunuş teşkil ederken, kapakların akıcı bir şekilde kapanmasıyla ek konfor sağlıyor.

Red Dot “Ürün Tasarımı” Ödülü, her yılın en iyi ürünlerine veriliyor. “İyi tasarım ve inovasyonun peşinde” sloganından yola çıkan, yaklaşık 40 kişilik jüri, her bir ürünün orijinalliğini değerlendiriyor. Uluslararası uzmanların değerlendirdiği kriterler arasında, tasarım kalitesinin yanında inovasyon düzeyi ve ürünün işlevselliği de yer alıyor.