(GF Hakan Plastik)’in Ürettiği Hycleen Automation System’e RED DOT AWARDS’tan Mansiyon ÖDÜLÜ

GF Piping Systems’ın (GFPS) içme suyu tesisatlarının otomasyonu için geliştirdiği Hycleen Automation System, Red Dot Award 2019’dan “Onur Mansiyonu” ile döndü.

Bu yıl 5.500 ürünün değerlendirildiği Red Dot Award 2019’da Hycleen Automaiton System, yenilikçi ve iyi tasarlanmış çözümleri ile ödüle hak kazandı. Özellikle büyük bina komplekslerinde içme suyu tesisatlarının planlanması, kurulumu, işletilmesi ve bakımı için geliştirilen sistem, tesisata giren suyun kontrolü, denetimi, raporlanması gibi özellikleri ile suyun hijyenik ve sağlıklı kullanımına olanak sağlıyor.

İçme suyu sistemlerinin nadiren ilgi gören bir alan olduğu için bu inovatif ürünün jüri tarafından değerlendirilmesinin GF için oldukça önemli olduğunu vurgulayan firma yetkilileri ödülü almaktan dolayı büyük gurur duyduklarını belirttiler.

Hycleen Automation System bileşenleri

Hycleen Automation System, düzenli su değişimi sağlamak, Lejyonella hastalığına neden olan bakterilerin çoğalmasını engellemek ve su sıcaklıklarını kontrol altında tutmak için oteller, konutlar, hastaneler veya evler gibi daha büyük binaların su yönetimi için öneriliyor. Sistem, mevcut veya yeni içme suyu sistemlerine entegre edilebilen birkaç bileşenden oluşuyor:  Master Box, vanalar, güç kaynağı ve veri iletim kabloları.

Hycleen Automation Master Box, kurulan sistemi tek kablo sayesinde (her 500 m) 50 denetleyiciye kadar kontrol edebiliyor. LegioTherm 2T ve LegioTherm K vanaları, Master Box ile birlikte sistemin kalbinde yer alıyor. Önceden programlanmış parametrelere bağlı olarak çalışan vanalar, su sıcaklığı okumalarını algılayarak, verileri Master Box’a aktarıyor. Vanalardan otomatik olarak elde edilen verilerle hassas hidrolik ayar kontrolü ile suyun termal dezenfeksiyonu yapılabiliyor.

Türkiye’de Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi tesisat sistemlerinin temiz su kullanımı GFPS Hycleen Automation System ile kontrol altında tutuluyor.


GF Hakan Plastik:
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: Boru sistemleri (GF Piping Systems), Otomotiv (GF Automotive) ve Makine çözümleri (GF Machining Solutions). 32 ülkede 45 üretim tesisine ve yaklaşık 14.400 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir. GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır.  1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır.  2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir.