(Akçansa) İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığına GILLES COVELLO Atandı!

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketlerinden Akçansa’da İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığına Gilles Covello atandı.

Gilles Covello kimdir?

Gilles Covello, 1991 yılında ENSI Clermont Ferrand Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. Kariyerine, 1991 yılında Ciments Français Gargenville Fabrikası’nda Çevre ve Proses Mühendisi olarak başlayan Covello, 1993-1996 yılları arasında Calcia Beffes Fabrikası’nda Kalite ve Ocaklar Müdürü olarak çalıştı. 1996-2016 yılları arasında Italcementi’nin çeşitli tesislerinde Fabrika Müdür olarak görev aldı.

2016-2019 yılları arasında HeidelbergCement Suez Cement Mısır’da 11Mt/y kapasiteli 5 entegre tesisten sorumlu Teknik Direktör olarak çalışan Gilles Covello, mart ayı itibarıyla Akçansa’da İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.


Akçansa:
Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazır beton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketiyle 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazır beton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet vermektedir. Akçansa, dünya kalite standartlarına uygun ürünleri, kimliği, üstün hizmet anlayışı ve yüksek teknoloji donanımlı tesisleriyle ülkemizin çimento ihtiyacının yüzde 10’unu, toplam çimento ve klinker ihracatının ise yüzde 12,5’ini karşılamaktadır. Modern limancılık anlayışıyla hareket eden Akçansa Port markasıyla genel kargo, dökme yük, proje yükü, uluslararası ve dahili Ro-Ro, depolama, ardiye, konteyner operasyonları, CFS, dökme sıvı yük hizmetlerinin yanı sıra ‘butik hizmet’ anlayışına sahip limanlarından üçüncü şahıslara da hizmet vermektedir.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.