(Camekan)’ın Nisan Ayı Konuğu NOKTALAMA

İKSV Alt Kat, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğiyle gerçekleştirdiği Camekan projesiyle 26 yaş ve altındaki üniversite öğrencileri ve yeni mezun genç tasarımcılar için bir kamusal alan yaratmaya devam ediyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, Şişhane’de bulunan Nejat Eczacıbaşı Binası’nın giriş katındaki İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nın ön cephesinde yer alan 6 metrekarelik vitrin, Mart 2019’dan itibaren bir tasarım ve üretim alanına dönüştü.

Camekan’da Nisan ayı boyunca Kadir Has Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde okuyan Nazmiye Sena Yılmaz’ın Noktalama adlı işi yer alacak. Tasarımcının farklı yazı karakterlerinde farklı özelliklere sahip nokta işaretlerine birer temsiliyet yükleyerek oluşturduğu yazı karakterini kullanarak ürettiği folyo kaplama, Nisan ayı boyunca Camekan’da görülebilir.

Mart 2019-Mart 2020 arasında her ay genç bir tasarımcıya yer verecek Camekan projesinin seçici kurulunda İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova, İKSV Kurum Kimliği ve Yayınlar Direktörü Didem Ermiş, sanatçı, tasarımcı ve GMK üyesi Pınar Akkurt, grafik tasarımcı, MSGSÜ öğretim üyesi ve GMK üyesi Umut Südüak ve Fol Studio Yaratıcı Yönetmeni ve GMK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Ölmez yer aldı.