(Stoneline) Sponsorluğunda ŞEHİR ve EKONOMİ Konuşmalarının Üçüncüsü (AURA İstanbul)’da…

AURA-İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi’nin Sertifika Programı dahilinde, iki haftada bir düzenlenen Cumartesi Aurası konferans dizisi devam ediyor. Bahar 2019 döneminin ilk Cumartesi Aurası, Stoneline sponsorluğunda “Şehir ve Ekonomi 3: Ekonominin Mekanı, Mekanın Ekonomisi ve Verimlilik Üzerine Notlar ” başlıklı konuşması ile ekonomist Esen Çağlar’ı konuk ediyor.


Cumartesi Aurası: Esen Çağlar “Şehir ve Ekonomi 3”
Tarih: 9 Mart 2019, 15:00
Yer: AURA-İstanbul


Esen Çağlar’ın AURA-İstanbul’da gerçekleştirdiği “Şehir ve Ekonomi” konferans serisinin önceki bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Katılım herkese açık ve ücretsizdir. Kontenjanın sınırlı olduğu etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayınız.


Esen Çağlar:

Ankara’da yerleşik bir düşünce ve danışmanlık kuruluşu olan Politika Analiz Laboratuvarı’nın Yönetici Ortağı olan Esen Çağlar, ekonomik kalkınma sorunlarına yönelik çok disiplinli yaklaşımlar ile ilgilenmektedir.
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) gibi çok taraflı uluslararası kuruluşlarla çalışmış ve Türkiye, Umman, Kazakistan, Filistin, Kıbrıs ve Etiyopya dahil olmak üzere çeşitli hükümetlere danışmanlık hizmetleri sunmuştur.

Esen Çağlar, 2005 yılından beri üyesi olduğu, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nda (TEPAV) 2012-2015 yılları arasında İcra Direktörü Yardımcılığını üstlenmiş; Sanayi Politikaları ve Rekabet Gücü, Yerel ve Bölgesel Ekonomik Kalkınma ve Özel Ekonomik Bölgeler konularında araştırma programlarının yürütücülüğünü yapmıştır.

2006’dan bu yana Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümünde ders veren Esen Çağlar, Harvard Üniversitesi Kennedy School of Government’tan Uluslararası Kalkınma ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı, Princeton Üniversitesi’nden de Politika ve Politik Ekonomi dalında lisans dereceleri sahibidir.