(Işıklar Ambalaj) ve (BillerudKorsnäs) İş Birliği ile HARCA KATILAN ÇİMENTO TORBASI

Kağıt ambalaj üreticisi Işıklar Ambalaj, dünyanın lider kraft kağıt üreticilerinden BillerudKorsnäs ile işbirliği yaptı. Anlaşmayla birlikte, Işıklar Ambalaj üreteceği çimento torbalarında BillerudKorsnäs tarafından geliştirilen D-Sack ürün teknolojisini kullanacak. Ambalajlar çimento harcı ile birlikte karıştırılacak, etkileşim başladığında ambalaj yok olacak.

Başta çimento ve yapı malzemeleri olmak üzere birçok kullanım alanına yönelik kağıt ambalajlar üreten Işıklar Ambalaj, dünyanın lider kraft kağıt üreticilerinden BillerudKorsnäs ile yeni ürün teknolojileri kapsamında önemli bir işbirliği gerçekleştirdi. Anlaşma doğrultusunda BillerudKorsnäs tarafından geliştirilen D-Sack ürün teknolojisi, Işıklar Ambalaj’ın üreteceği yeni kraft ambalajlarda kullanılacak.

Işıklar Ambalaj Genel Müdürü Volkan Girişken

Yenilikçi ürün teknolojisi ile ilgili bilgiler veren Işıklar Ambalaj Genel Müdürü Volkan Girişken, D-Sack özellikli ambalajların, çimento ile karıştırıldığında malzemenin bir elementi haline geldiğini belirtti. Girişken, “D-Sack sayesinde çimento ve yapı malzemeleri ambalajları artık bir atık haline gelmeyecek” dedi.

Konya ve Erbil’de Üretilecek

Işıklar Ambalaj olarak sürdürülebilir ürün teknolojilerine odaklandıklarını ifade eden Girişken, kaybolan torba teknolojisiyle hem çevre kirliliğini azaltacaklarını hem de müşterilerinin karlılıklarını artıracaklarını söyledi.

D-Sack teknolojili ürünler Işıklar Ambalaj’ın Konya ve Irak Erbil’de bulunan fabrikalarında üretilecek.


Işıklar Ambalaj:
Işıklar Enerji ve Yapı Holding şirketi olan Işıklar Ambalaj Pazarlama A.Ş, Türkiye’nin önde gelen lider kağıt ambalaj üreticilerinden biridir. Şirket üretime 1969 yılında Bartın’da kurulan kağıt torba fabrikası ile başlamıştır. Bugün, biri Konya’da diğeri ise Irak’ın Erbil kentinde kurulu iki fabrikası ile hem bulunduğu pazarlara yönelik üretim yapmakta hem de Türkiye fabrikasından, üretiminin yarısından fazlasını 40’ın üzerinde ülkeye ihraç etmektedir.