Ardan Özmenoğlu’nun KİŞİSEL SERGİSİ (ANNA LAUDEL)’de İzleyiciler ile Buluştu…

Kullandığı farklı malzemeler ve tekniklerle oluşturduğu kendine has sanat stiliyle tanınan Ardan Özmenoğlu’nun 2019 yılındaki ilk kişisel sergisi “Bu İşin Sonu Yok” geçtiğimiz hafta açılarak Anna Laudel’de izleyiciler ile buluştu. Galerinin 3 katında yer alan sergide, Özmenoğlu’nun mekanın sunduğu mimari özellikleri ve binanın tarihi dokusunu dikkate alarak ürettiği, imzası haline gelen yeni post-it çalışmalarının yanı sıra cam heykelleri ve neon işleri de yer alıyor.


Bu İşin Sonu Yok
Tarih:
 17 Ocak 2019 – 7 Mart 2019
Yer: Anna Laudel


Eserlerinde küresel popüler kültür ve Türk kültürüne ait ifade ve imgeleri konu alan Özmenoğlu, “Bu İşin Sonu Yok” isimli sergisinde yine alışılmış kalıpların dışında özgün, orijinal fikirleriyle farklı medyumları buluşturuyor. Kullanılan malzemeden ziyade, malzemenin kullanım biçimine odaklanan sanatçı, duygularını en yalın haliyle eserlerine yansıtıyor.

Ardan Özmenoğlu, Two Pairs (Doper), 2018, post-it notlar üzerine karışık teknik.

Osmanlı padişahlarından tarihin önemli kadın sultanlarına uzanan hikâyeleri, oyun kâğıtlarına çevirdiği resimleri aracılığıyla aktaran Özmenoğlu’nun bu sergi için özel olarak ürettiği çalışmalarında kullandığı malzemeler ve renkler ön plana çıkıyor. Sanatçının post-it notlarla ürettiği resimlerine, cam katmanlı heykelleri eşlik ederken; neon çalışmaları, bugünün kültürünü yaratan yaşam anlayışını yansıtıyor. Sanatseverlerin karşısına heyecan verici bir seçki ile çıkan sanatçının “Bu İşin Sonu Yok” isimli kişisel sergisi 7 Mart 2019 tarihine kadar Anna Laudel ’de görülebilecek.

Ardan Özmenoğlu’nun seçili çalışmaları ayrıca, 21 – 24 Şubat 2019 tarihleri
arasında Almanya’da gerçekleşecek Art Karlsruhe’de Anna Laudel standında
sergilenecek.

Ardan Özmenoğlu, Kösem Sultan , 2018, post-it notlar üzerine karışık teknik,