(Wilo), (CNN TÜRK)’te Yayınlanan “YEŞİL DOĞA ve “ÇEVRE DEDEKTİFİ” Programlarına DESTEK Veriyor!

Enerji verimliliğinin önemine ve azalan su kaynaklarına dikkat çeken pek çok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Wilo, çevreye duyarlı çalışmalara verdiği desteği sürdürüyor. Çevre ve doğa haberleriyle tanınan ünlü haberci Güven İslamoğlu’nun hazırlayıp sunduğu CNN TÜRK’te yayınlanan “Yeşil Doğa” ve “Çevre Dedektifi” programları, Wilo’nun katkılarıyla izleyicilerle buluşuyor. 

Faaliyetlerini sürdürdüğü Tuzla’daki yeşil binadan, enerji verimliliği sağlayan ürünlerine kadar hizmet sürecinin pek çok aşamasında çevreye duyarlılık gösteren pompa sistemleri markası Wilo, doğaya sahip çıkan çalışmalara destek oluyor.

Türkiye’de doğa ve çevre denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Güven İslamoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ve CNN TÜRK kanalında izleyicilerle buluşan “Yeşil Doğa” programı, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yeni yayın döneminde de Wilo’nun katkılarıyla ekranlara geliyor. Wilo ayrıca Güven İslamoğlu’nun doğaseverlerin katkılarıyla hazırladığı “Çevre Dedektifi” adlı diğer programına da destek veriyor.

“Yeşil Doğa”, yok olan değerlerin peşinden gidiyor

Güven İslamoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Yeşil Doğa” programı, uzun soluklu geçmişiyle ekranların klasik programlarından biri haline geldi. Şimdiye kadar pek çok ödüle layık görülen “Yeşil Doğa” programı, Türkiye’nin çevre sorunlarını ekranlara taşımaya devam ediyor. Doğası, insanı, kültürü, tarihiyle Türkiye’yi yeniden keşfeden ve yok olan değerlerin peşinden giden “Yeşil Doğa”, her cumartesi akşamı saat 21.00’de CNN TÜRK’te yayınlanıyor.

Siz de bir “çevre dedektifi” olabilirsiniz!

“Çevre Dedektifi” programında Türkiye’nin çevre dedektifleri aranıyor. “Bu dünya bize miras kalmadı, emanet edildi. Tek amacımız çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak” diyen İslamoğlu, çevre konusunda farkındalık yaratmak isteyen izleyicilerini programa katkıda bulunmaya davet ediyor. İzleyicilerin, çevrelerinde gördüğü iyi ya da kötü olaylar hakkında paylaştığı videolar “Çevre Dedektifi” programında yayınlanarak milyonlarca doğaseverle buluşuyor. “Çevre Dedektifi” programı CNN TÜRK’te gün boyu farklı saatlerde ekrana geliyor.


Güven İslamoğlu:
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın – Yayın Bölümü’nden mezun olan Güven İslamoğlu, 1989 – 1991 yılları arasında TRT Ankara Televizyonu’nda “Gün Başlıyor” ve “Akşama Doğru” programlarında yönetmen olarak çalıştı. 1992 yılında HBB’nin kuruluşunda yer aldı. Özel Haber Dairesi’nde yapımcı yönetmen olarak görev yaptı. “Anten” ve “Yüksek Tansiyon” programlarının sorumluluğunu üslendi. 1993-1994 yılları arasında Hürriyet Production’da yönetmen olarak çalıştı. “Arena” ve “Prizma” programlarının yönetmenliğini yaptı. 1995 yılında kamera arkasını bırakarak ekran önüne geçmeye karar verdi ve Show TV Haber Merkezi’ne geçerek özel haberlere imza attı. 1997 yılında Star Haber Merkezi’ne transfer oldu. Özel haberlerin yanı sıra Executive Producer olarak da görev yaptı. 1999 yılında CNN TÜRK’e geçti ve kuruluşunda yer aldı. Kuruluş aşamaları tamamlanınca 2001 yılında tekrar kamera önüne geçti. “Ecevit”, “Kıbrıs”, “Yaralı Balina” ve “Ağrı’ya By-Pass” belgesellerine imza attı. Türkiye’de ilk defa 4200 metreden canlı yayın yaptı. Türkiye’nin gündemine damgasını vurmuş birçok olayda etkin görev aldı. Halen CNN TÜRK Haber Merkezi’nde Senior Reporter olarak görevine devam ediyor. Hazırladığı programlarla birçok ödül alan İslamoğlu, “Yeşil Doğa”, “Çevre Dedektifi” ve “Seyirci Kalmayın” programlarını hazırlayıp sunuyor.

 Wilo:
Dünyanın önde gelen pompa ve pompa sistemleri üreticilerinden biri olan Wilo; binalarda, altyapı uygulamalarında ve endüstri alanında karmaşık teknolojileri kullanıcı dostu, kolay uygulanabilir, enerji verimliliği yüksek ve üstün performanslı çözümler olarak sunmaktadır. Temelleri 1872 yılına dayanan Almanya-Dortmund merkezli Wilo, sirkülasyon pompasını icat ederek başladığı inovasyon yolculuğunda bir sistem tedarikçisi konumuna ulaşmıştır. Geleceğin teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen Wilo, dünyada 60 ülkedeki satış firmaları ve 7 bin 400’ün üzerinde çalışanı ile 1,3 milyar Euro’yu aşan ciroya sahiptir. Türkiye’deki faaliyetlerine 1992’de başlayan Wilo, istikrarlı bir büyüme grafiğiyle sektöre liderlik yapmaktadır. Wilo Türkiye, sektörün Avrupa’daki LEED Gold Sertifikasına sahip ilk yeşil binasında faaliyet göstermektedir.