(Koleksiyon) ve (İstanbulSMD) Yeni Sezona “MERHABA” Dedi…

Yaşam alanlarında fark yaratan tasarımlarla hayata dokunan Koleksiyon, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ile birlikte eğlenceli bir organizasyonla yeni sezona “merhaba” dedi.

Türkiye’de tasarım ve mimarlığın gelişimi için yaptığı çalışmalarla bilinen ve değerli üyeleri bünyesinde bulunduran İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ile Koleksiyon’un birlikte Koleksiyon Tarabya Kampüsü’nde 27 Eylül Perşembe akşamı gerçekleştirdiği etkinliğe tasarım dünyasından önemli isimler katıldı. Tasarım, yeni akımlar, moda ve inovasyonun konuşulduğu davette, İstanbul SMD’nin yeni üyeleri ve sektörün bilinen isimleri de bir araya geldi.

Mimarların işlev ve sorumluluklarının toplum tarafından değerlendirilmesi ve anlaşılmasını amaçlayan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD), üyeleri ve sektör temsilcileri arasındaki ilişkileri kuvvetlendirirken, kent ve kentli yararına projeler ve etkinlikler üretiyor.

İstanbulSMD’nin uzun süredir çeşitli projelerde iş birliği yaptığı, yüksek kaliteyi yenilikçi tasarım anlayışıyla birleştiren Koleksiyon, mobilyadan aydınlatmaya aksesuardan takı, tekstil, aydınlatma ve kilime kadar üretimini gerçekleştirdiği tasarımlarını Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına ulaştırırken tasarım dünyası için de örnek olmaya devam ediyor.

Tasarımlarını yurt dışında ve yurt içinde toplam 43 satış noktasıyla dünyaya ulaştıran Koleksiyon, Mimar Faruk Malhan tarafından kurulduğu 1972 yılından beri yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla üretim yapıyor.


Koleksiyon:
Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu kapasitesi ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak İngiltere’den New York’a dünyanın 20’yi aşkın uluslararası noktasında faaliyet göstermektedir. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir.