(Tarkett)’dan KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR Yeni Koleksiyon: iD Supernature ve iD Tattoo

Tarkett’in ödüllü yeni koleksiyonu iD Supernature ve iD Tattoo, olağanüstü iç mekanlar tasarlarken modüler vinil malzemelerinin potansiyelini ortaya çıkarmak için yaratıldı. İD Supernature ve iD Tattoo’nun birleşimi, mimarların ve tasarımcıların modüler vinilin kişiye özel uyarlanarak zemin kaplamasını yeniden keşfetmesine ve ilham veren sofistike mekanlar tasarlamasına olanak tanıyor.

Organik kaynaklardan ilham alan iD Supernature, 16 farklı rengi ile doğal malzemelerden (ahşap, taş ve beton gibi) seçkin ince dokular sunuyor. Koleksiyonda 12m2’ye kadar tekrarlanmayan desen, Tarkett’in inovasyona verdiği önemi vurguluyor. 12 farklı format sayesinde mimar ve tasarımcılar benzersiz dizaynlar elde etmek için karıştırma, eşleştirme ve özelleştirme olanağına sahip oluyor.

Bir başka özelleştirme katmanı ekleyen iD Tattoo, mimarların ve tasarımcıların, dizaynlarını doğal ve grafik unsurları bir araya getirerek bir adım daha ileriye götürmelerini sağlıyor. Mimarlar ve tasarımcılar, seçtikleri iD Supernature yüzeyine iD Tattoo ekleyerek, 10 “dövme” deseni arasından seçim yapabilirler. Bu, tonsürton veya renkli render seçenekleriyle kapsamlı kişiselleştirme potansiyelini açığa çıkarıyor. Planktan planka veya karodan karoya uygulaması ile sınırlı olmak yerine, tüm zemine uygulanabilme özelliği sayesinde, iD Tattoo’nun desenleri çok yönlü ve tasarımcılara dilediğince hayal etme özgürlüğü veriyor.

Tarkett EMEA Art Direktörü Florian Bougault şunları söyledi: “En başından beri istediğimiz şey, iD Supernature ve iD Tattoo’nun aynı zamanda hem özgün hem de benzersiz hissettiren mekanlar tasarlamak için mimarlara ve tasarımcılara daha fazla özgürlük sunmasıydı. İD Supernature’ın son derece ince doğal dokuları ve iD Tattoo’nun yaratıcı grafikleri, tasarım profesyonellerinin mekânlarda orijinal, şiirsel ve zekice yöntemlerle geçişler, yollar ve mekan içinde mekanlar yaratmasını sağlıyor.”

Modülerliği, olası tasarımların kapsamlı arşivi ve özelleştirilebilme yeteneğiyle Tarkett’in yeni koleksiyonu birçok sektör için çok uygundur. İD Supernature ve iD Tattoo’nun sağladığı özel görünümler, tasarım estetiği içinde marka kimliğini desteklerken, aynı zamanda benzersiz müşteri deneyimleri yaratabiliyor.

iD Supernature ahşap seçenekleri, saflığı için tercih edilen zarif, cilalı meşe olan Garden Oak’u; ince budak ve çatlaklara sahip daha rustik bir ağaç olan Park Oak; ve hoş, patinalı ve damarlı bir meşe olan Forest Oak’u içeriyor. Mineral dizilimi, Belgian Stone, mat cilalı bir kireçtaşı; ve kullanıcıların hem dinamik hem de pürüzsüz bulacağı Patina Stone’dan oluşuyor.

Zarif bir tonsürton efekti için, mimarlar ve tasarımcılar iD Supernature’ın 16 renginden birini dövme rengi olarak seçebilir veya iD Tattoo’nun dört canlı renginden birini kullanarak heyecan katmayı tercih edebilir: Banana, yumuşak bir sarı; Cobalt, hayat dolu bir mavi; Jade, nane yeşili; veya Poppy, soluk kırmızı.

Tarkett, iç mekan tasarım profesyonelleri için yaratıcı modüler vinil
koleksiyonları tasarlarken hız kazanmaya devam ediyor. 2017 yılında Red Dot Design ödülünü kazanan iD Mixonomi’nin başarılı lansmanının ardından iD Supernature ve iD Tattoo, Haziran 2018’de Malzeme ve Kaplama kategorisinde MIAW Muuuz Uluslararası Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu. Koleksiyon, hem ince doku teknolojisi hem de esneklik sağlayan kişiselleştirme özelliği ile modüler vinilde yeni bir dönem başlatmasıyla tanındı. ID Mixonomi ayrıca vinil zemin kaplaması kategorisinde 2018 MIAW ile ödüllendirildi.


Tarkett:
2017’de 2.8 milyar avro satışıyla, Tarkett, yenilikçi zemin kaplaması ve spor yüzeyleri çözümlerinde dünya çapında bir liderdir. Vinil, linolyum, halı, kauçuk, lamine, laminat, suni çim ve koşu pisti gibi geniş bir ürün yelpazesi sunan Grup, markaları ile dünya çapında 100’den fazla ülkede müşterilerine hizmet vermektedir: Tarkett, Desso, Johnsonite, Tandus Centiva, Tarkett Spor, FieldTurf ve Beynon. Yaklaşık 13.000 çalışanı ve 34 üretim tesisi ile Tarkett, hastaneler, okullar, konutlar, oteller, ofisler, mağazalar ve spor sahaları için her gün 1.3 milyon metrekare zemin kaplaması satıyor. “Birlikte İyilik Yapma” misyonu ile Grup, Cradle to Cradle® prensiplerine dayanan bir eko-yenilik stratejisi uyguluyor ve insanların sağlığına ve refahına katkıda bulunma ve doğal sermayeyi koruma hedefiyle, döngüsel ekonomiyi destekliyor.