(TEPTA Aydınlatma) Temsilcisi Olduğu (BRAND VAN EGMOND) Markasını Sunuyor!

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Brand van Egmond markasının kurucu tasarımcısı William Brand, 16 Ekim 2018 tarihinde, Hollanda Konsolosu Sayın Bart van Bolhuis’un ev sahipliğinde özel bir söyleşi gerçekleştirecek. Markanın en önemli tasarımlarından biri olan Hollywood Icicles ürünü de ayrıca üç ay süresince Konsolosluk binasının giriş fuayesinde ziyaretçileri karşılayacak.

William Brand

Aydınlatma alanındaki öncü tasarımcılardan biri olan William Brand’ın kurucusu olduğu Brand van Egmond Hollanda’nın yaratıcı endüstrisinin önemli temsilcilerinden biri. Türkiye’de ve yakın coğrafyalarda TEPTA Aydınlatma ile işbirliğinde pek çok önemli projeye imza atan marka, tasarımlarında doğadan ilham alması, metal ve kristal gibi zamansız malzemelerle çalışıyor olması ve mekana göre esnek tasarım yapabilme gücü ile öne çıkıyor. Tümüyle el imalatı olan tasarımlarını birer “aydınlatma heykeli” olarak niteleyen Brand, kuşkusuz bir sanatçı-tasarımcı olarak ilgi çekici bir kişiliğe sahip.

TEPTA tarafından Hollanda Konsolosluğu ev sahipliğinde 16 Ekim Salı akşamı gerçekleşecek özel bir sohbet programı ve davet ile tasarımcının ülkemizdeki mimarlar ve basın ile buluşması hedefleniyor. William Brand’ın tasarladığı aydınlatma eserlerinin hikayelerini, yaratım ve üretim süreçlerini aktaracağı etkinlik, düzenleneceği özel mekan ile de ilgi çekecek. Hollanda Konsolosluğu’nun içerisinde bulunan klisede yapılacak söyleşide, bu büyüleyici atmosferin konuklara keyifli bir deneyim sunması bekleniyor.

Hollywood Chandelier Glass Oval

Saat 19:00’da başlayacak söyleşinin açılış konuşması Hollanda Başkonsolosu tarafından yapılacak. Söyleşinin ardından davetliler saat 20:00’den itibaren sarayın içerisinde gerçekleşecek bir kokteyl ile ağırlanacak. Hollywood Icicles, Hollanda Konsolosluğu Fuayesinde! TEPTA ile Hollanda Konsolosluğu işbirliği kapsamında, ayrıca William Brand’ın en önemli tasarımlarından biri olan Hollywood Icicles isimli avize üç ay boyunca sarayın giriş fuayesinde konsolosluk ziyaretçileri ile buluşacak.

Hollywood Chandelier Glass Oval

Hollywood, tasarımcının Afrika’ya yaptığı bir seyahat sonrasında, oradaki yabanıl doğadan etkilenmesi sonucu ortaya çıkardığı bir eser. Kelime anlamı “kutsal topraklar” olan Hollywood’un bu modelinde yağmur damlalarını çağrıştıran özel cam parçalar kullanılmış. Tasarım, Brand tarafından kutsal bulunan Afrika’ya bir övgü niteliği taşıyor.


TEPTA Aydınlatma:
TEPTA Aydınlatma 1991’den bu yana mimarlara, tasarımcılara, elektrik mühendislerine ve son kullanıcılara ışık alanında hizmet sunan bir çözüm ortağıdır. TEPTA Aydınlatma hizmetleri, küçük veya geniş ölçekli projelendirme ve “doğru” aydınlatma danışmanlığından, önde gelen aydınlatma markalarının ürünlerinin satışına, süpervizyon ve denetim hizmetlerine, satış sonrası montaj ve bakım servislerine kadar yaygındır. TEPTA, çalışmalarında başarıyı, mimarlardan, pazarlama uzmanlarından ve teknik ekipten oluşan deneyimli kadrosu ile sağlar.

TEPTA’nın aydınlatma alanındaki hizmet ve ürün kapsamı, gerek dekoratif gerekse mimari aydınlatmada, iç mekanlardan dış mekanlara ve bina cephe aydınlatmasına kadar uzanır. Sergilenen tek bir mücevherin aydınlatılmasından, büyük kapsamlı projelere; tüm bir konutun hedeflenen estetik kavram çerçevesinde aydınlatılmasından, ofislere ve ticari yapılara, demo aydınlatmalarından tarihi eserlere ve müzelere kadar her aydınlatma çözümü için en uygun ürünlere ve en iyi hizmete TEPTA’da ulaşmak mümkündür.

TEPTA böylesine geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini 25 yılı aşkın süredir temsilcisi olduğu iGuzzini’nin yanı sıra alanında önde gelen 30’dan fazla Avrupa merkezli şirketin Türkiye temsilcisi olarak gerçekleştirmektedir. Tasarım ve kaliteleriyle öne çıkan bu markalardan bazıları, Simes, Leucos, Studio Italia Design, Delightfull, Roger Pradier, Lasvit, Brand van Egmond, Catellani and Smith, Cini and Nils, Kundalini, Aqua Creations, Linea Light Group, ilFanale, Torremato ve Terzani ‘dir. 30.000 kadar ürün çeşidine sahip olan TEPTA Aydınlatma’nın 1.Levent’teki 4 katlı mağazasında bu yelpazenin çarpıcı örnekleri sergilenmektedir.

Bütün bunların yanında TEPTA sunduğu hizmetler arasında özel üretim ürünler de bulunmaktadır. Projelerin bütünlüğünün öncelikli olduğu durumlarda, mimarların, tasarımcıların, elektrik mühendislerinin ve son kullanıcıların özel istekleri doğrultusunda teknik, estetik ve ekonomi üçgeninin birleştiği en uygun noktayı, gerçekleştirdiği üst  kalitedeki üretimlerde sağlayan TEPTA, bu özelliği ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında  iyi, hızlı ve güvenilir bir  çözüm ortağıdır.

Bugüne dek gerek yurt içinde gerekse yurt dışında pek çok projeye imza atmış olan TEPTA’nın önde gelen projelerinin arasında Dolmabahçe Sarayı Cephesi, Bakü Haydar Aliyev Müzesi ve Haydar Aliyev Parkı, İzmir Adnan Menderes ve İstanbul Atatürk Havalimanları, Amerikan Konsolosluğu, Van Kalesi, IKSV, ARTER, SSM, The Seed, İznik Vakfı, Acıbadem ve Liv Hastaneleri, İzmit ve Kayseri saat kuleleri, Edirne Muradiye ve Selimiye Camileri, Azerbaycan Şemkir Kilisesi, Şırnak Kırmızı Medrese gibi ilgi çekici işler de bulunuyor. TEPTA kuruluşundan bu yana İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin aydınlatma sponsorluğunu üstleniyor; kültür ve sanat projelerine aralıksız olarak desteğini sürdürüyor.

İstanbul, Antalya, Bursa, Bodrum ve İzmir’de satış noktaları bulunan TEPTA’nın, yurt dışı çalışmaları Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Romanya, Libya, Suudi Arabistan gibi ülkeleri kapsamaktadır.