(Knauf), 41. Yapı Fuarı’nda Sektör Profesyonelleri ile “ÇÖZÜM”Ü Buluşturdu!

Knauf, 8-12 Mayıs 2018 tarihlerinde 41. Yapı Fuarı’nda sektör profesyonelleri ile buluştu. Marka, yeni ürün lansmanlarını yaparken ürün ve sistem performansları ve deneyim alanları ile yapı sektörüne sunduğu çözümleri de anlattı.

41.Yapı Fuarı için geliştirilen “Knauf Varsa Çözüm Var” söylemi aracılığıyla Knauf Türkiye’nin ürün, sistem ve performansları ile yapı sektörüne kazandırdığı çözümler ziyaretçilere sunuldu. Knauf standında oluşturulan ürün performans alanları sayesinde ziyaretçiler Knauf çözümlerini yakından deneyimleme fırsatı buldu. Sektöre kazandırdığı yeni ürün, sistem ve performans çözümlerini de standında sergileyen Knauf’un darbeye dayanıklı yeni ürünü Jetgips® Diamant, uygulamalarda hız, kolaylık ve yüksek mukavemet performans sergileyen Tribon®, su yalıtımında yüksek performans sunan Knauf’un yeni ürün ailesi ziyaretçilere tanıtıldı. Ayrıca, Knauf Jetgips® Fire ile Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde kazandığı Yılın Yangın Yalıtım Ürünü ödülünü Yapı Fuarı’nda düzenlenen tören ile aldı.

Konusunda uzman ekibiyle fuar boyunca sektör ilgililerine sunduğu çözümleri standında sergileyen Knauf, oluşturulan dijital araçlar ile de ziyaretçilerine yaşattığı deneyimi bir adım öteye taşımış oldu. Ziyaretçiler “Çözüm Noktası” adı verilen kiosklarda ürünlerin teknik özelliklerini inceledi; uygulama filmleri, ses, akustik, yangın ve yüzey kalitesi simülasyonları ve diğer interaktif araçlar sayesinde ürün performanslarını deneyimledi. Aynı zamanda “Çözüm Noktaları” sayesinde ziyaretçiler talep ettikleri tüm ürün broşür ve föylerini kendilerine dijital olarak gönderme fırsatına sahip oldu. Bu sayede kağıt israfının önüne geçen Knauf, çevreye duyarlılığını da göstermiş oldu.


Knauf Türkiye:
Firma, 1989 yılında Biltepe AŞ olarak Türkiye’nin ilk kartonlu alçı plaka fabrikası olan Ankara Fabrika’da üretimine başladı. 1997 yılının ikinci yarısında dünya devi Knauf ile birleşerek “Tepe Knauf” adını aldı. 2000 yılından itibaren ise %100 Knauf olarak yatırımlarına devam etti. Yine aynı yılda yeni kartonlu alçı plaka fabrikasını İzmit’te hizmete aldı. Avrupa’nın en büyük tesislerinden birisi olan Knauf’un üçüncü fabrikası ise Ahiboz Ankara’da 2009 yılında üretime başladı. Bugünlerde ise bir sonraki Knauf fabrikasının Osmaniye’de açılması öngörülüyor.

Türkiye’de 400’den fazla çalışanı ile Knauf, mimari projelere ücretsiz teknik ve ticari destek veren mimar ve mühendislerden oluşan kadrosu ile tüm illere satış öncesi ve satış sonrası hizmet veriyor. Türkiye çapındaki geniş seçkin bayi ağı sayesinde tüm ürünleri bugün Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla temin edilebiliyor. Ayrıca Ankara, İstanbul, İzmir ve Giresun’da bulunan Eğitim Merkezleri’nin yanında Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan iş birliği doğrultusunda 81 ilde bulunan Meslek Eğitim Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezleri’nde ücretsiz uygulama eğitimi veriyor.