(Gelecek Otomotiv) VadiPark’ta Araçlar 65 Metrelik SPİRAL RAMPADA Sergileniyor!

Türkiye’nin  Mercedes-Benz Türk yetkili satıcısı ve servislerinden Gelecek Otomotiv, 26 milyon Euro’luk (131 milyon TL) dev yatırımla Gelecek Otomotiv VadiPark bayisini hizmete açtı. 

Mercedes-Benz Türk yetkili servis ve satıcılarından Gelecek Otomotiv, 26 milyon Euro’luk (131 milyon TL) yatırımla VadiPark showroomunu hizmete açtı. Gelecek Otomotiv VadiPark, tepesindeki 6 metre çapındaki hareketli ve ışıklı Mercedes-Benz yıldızıyla dikkat çekiyor. ‘Mükemmel Müşteri Deneyimi’ sloganıyla yola çıkan Gelecek Otomotiv VadiPark showroomu zengin mimari yapısıyla da ziyaretçilerinin beğenisini kazanıyor.

65 metrelik spiral tasarım rampa

Binanın mimari tasarımında genel olarak çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistem üzerine cam cephe, mekanik sistemler ve detaylar ile binanın çağdaş yapım teknolojisini yansıtması sağlandı. Gelecek Otomotiv VadiPark’ın toplam 9250 m2’lik dev kapalı alanında 35’i yeni 6’sı ikinci el olmak üzere toplam 41 araç sergilenebiliyor ve günlük 60 araca kadar servis hizmeti veriliyor. 10.5 metrelik tavan yüksekliğiyle özgün bir tasarıma sahip showroom’da, üzerinde araçların sergilendiği 65 metrelik bir spiral rampa bulunuyor.

Sürdürülebilir mimari tasarım öğeleri

Gelecek Otomotiv VadiPark’ın tasarımını Mimar Zeynel Çankaya ile Boytorun Mimarlık’tan Semih Boytorun ve Yudum Boytorun üstlendi. Sürdürülebilir yaşam ve çevre verimliliği konusunda da duyarlılığını sergileyen Gelecek Otomotiv VadiPark showroomunda, yine segmentinin üst düzey teknolojik altyapı ve sistemleri kullanılarak, doğa dostu, enerji kullanımını minimize eden ürünler kullanıldı. Bunlar, showroom aydınlatmasında son teknoloji aydınlatma sistemleri seçilerek güneşin aydınlanması ile kapanan ışıklar, sıcaklığa göre otomatik olarak açılıp kapanan klima sistemleri, çalışmadığı süre içerisinde kendinden kapanan elektronik cihazlarla sağlanıyor. Aydınlatma sistemi aynı zamanda sergilenen otomobiller üzerindeki ışık yansımalarını da en aza indiriyor.

Sanal gerçeklikle araç tanıtımı

Gelecek Otomotiv VadiPark’ta aracın başına gitmeden, müşterilere araç içi ve araç çevresi deneyimi yaşatmak adına, dijital ekranlar, tabletler ve VR (sanal gerçeklik) çözümleri ile hizmet veriliyor. Müşterinin kendi aracını kendine özel tasarlamasına imkân vermek için birçok noktada konfigüratörler bulunuyor. Ziyaretçiler kendi aracını kendisi oluşturduğu araca ait teknik detay ve fiyat bilgisine saniyeler içinde ulaşabiliyor.

Çocuklar için simülasyon alanı

Profesyonel baristalar tarafından dünyanın en seçkin kahve çekirdeklerinden hazırlanan kahvelerin bulunduğu bekleme salonunun yanında kitap okuma köşesi, çok geniş aksesuar ve butik alanı ile çocuklar için kapsamlı simülasyon cihazlarının yer aldığı eğlence alanı bulunuyor. Gelecek Otomotiv VadiPark, tüm özellikleriyle otomobil satın alma ve bakımını keyfe dönüştürmeyi hedefliyor.


Gelecek Otomotiv:
Gelecek Otomotiv A.Ş., otomotiv sektöründe 15 yıldır Mercedes-Benz marka araçların satış ve satış sonrası hizmetlerini sunmaktadır. 2000’lerin başından itibaren Anadolu’da Diyarbakır, Erzurum ve Malatya lokasyonlarında başarılı çalışmalara imza atan Gelecek Otomotiv, İstanbul’da büyüme hedefiyle VadiPark ve Emaar Square Mall’daki showroom yatırımlarını tamamlamıştır. Gelecek Otomotiv VadiPark showroom’u, 9 bin 500 metrekarelik kapalı alanı, mimari ve teknolojik özelliklerinin yanında 6 metrelik dev Mercedes-Benz yıldızını üzerinde taşımasıyla dikkat çekiyor. Emaar Square Mall Mercedes-Benz Exclusive City Store mağazası da dünyada ilk kez uygulanacak bir konsept ile Haziran ayında kapılarını açacaktır. Mercedes-Benz ürün gamının tüm araçlarının satış ve satış sonrası hizmetini sunan Gelecek Otomotiv, premium segmentte ‘Mükemmel Müşteri Deneyimi’ sloganıyla faaliyetlerine devam etmektedir.