(Yıldız Entegre)’nin YENİ SHOWROOM’u İnegöl’de Açıldı!

 Yıldız Entegre, görsel ve dokusal doğallığı yansıtan, son teknoloji ve trendler ışığında geliştirdiği ürün yelpazesini, sektörün beğenisine sunuyor. Müşterisine ve tasarımcılara daha yakın olmak, onların ihtiyaçlarına ve taleplerine sahada yanıt vermek hedefiyle açılan showroomu İnegöl’de hizmete girdi.

4 bin beş yüz metrekarelik bir alanda yer alan Yıldız Entegre İnegöl deposunun yanında açılan showroom son trendleri yansıtan  ürünleri barındırıyor. Türkiye mobilya sektörünün merkezi olan İnegöl’de hizmete giren showroom, sektör profesyonellerinin de buluşma noktalarından biri olacak. Farklı talep ve ihtiyaçları dikkate alarak ortaya çıkarılan ürün yelpazesinin İnegöl showroomunda ziyaretçilerin beğenisine sunulduğunu söyleyen Yıldız Entegre Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Ormancı, “İnegöl’de açtığımız bu yeni merkezimiz, sektörümüzde fark yaratma misyonumuzun önemli bir adımı” dedi.

Tasarım ve inavasyon merkezi olacak

Yıldız Entegre Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Ormancı

“Yeni showroomumuzun İnegöl’ün tasarım ve inovasyon merkezi haline geleceğine inanıyoruz” diyen Ormancı, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İnegöl, 1500’lü yıllarda kalyon küreği, gemi iskeleti, takunya ve at arabası ile başlayan ahşap sanatını günümüze dek taşımış, modern, teknolojik ve estetik mobilya tasarımlarıyla sektöre yön veren çok önemli bir merkez konumunda. Biz de orman ürünleri sektörünün köklü bir üreticisi olarak, mobilya sektörünün gelişimine, ürün çeşitliliğine katkı sunma hedefiyle üretim yapıyor, portföyümüzü sürekli geliştiriyoruz. Sektör profesyonellerine daha yakın olmak amacıyla da showroom ağımızı sürekli büyütüyoruz. İnegöl’deki bu girişimimizin hem orman ürünleri hem de mobilya sektörüne büyük bir katkı yapacağına inanıyoruz.”


Yıldız Entegre:
Türkiye’nin en çok tercih edilen levha üreticilerinden biri olan Yıldız Entegre Dünya çapında, tek çatı altında kurulmuş en büyük MDF üretim tesislerinden birine sahiptir.  Türkiye’de toplam alanı 1.200 dönümü kapsayan, 5 ayrı tesisinde MDF, Mdflam sunta, suntalam, laminat parke, MDF kapı, boyalı MDF, boyalı sunta, kapak panel, kapı paneli, emprenyeli dekor kâğıdı ve tutkal üretimi gerçekleştirmektedir.

Yurt dışında, Romanya’da 460 bin m² alanda kurulu tesisinde MDF, laminat parke, MDF lam kapak panel ve MDF kapı üretimine, “Made in Europe” etiketiyle başlayan Yıldız Entegre,  2018 ilk çeyreğinde Slovenya’nın tek levya fabrikasını satın alarak modernizasyon çalışmalarına başladı. Yıldız Entegre Adria çatısı altında Slovenya’da günlük 1.500 metreküp, yıllık 490 bin metreküp üretim kapasitesine ulaşmayı hedeflemektedir. ABD’de Yıldız Entegre USA ile, grup şirketlerinin ham madde kaynaklarının üreticisi ve tedarikçisi olup 3 adet limanı ile en önemli lojistik ve üretim yatırımcısı konumundadır.

Dünyadaki tüm tesislerinde ortalama günlük 10 bin m³ levha üretim kapasitesine sahip olan Yıldız Entegre, üretim, ihracat, istihdam ve dünya pazarındaki rekabet gücüyle Rusya’nın Vladimir bölgesinde güçlü yatırım çalışmaları ile tüm paydaşları ile birlikte büyümeyi sürdürmektedir. Yıldız Entegre 2.500’e yakın çalışanı ile paydaş memnuniyetine inanan büyük bir takımdır.