(BRAAS), 41. İstanbul Yapı Fuarı’nda YENİ Ürünlerini Tanıttı!

Braas Çatı Sistemleri, 08-12 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen 41. İstanbul Yapı Fuarı’nda, inovatif kimliği ile eğimli çatılar için geliştirilen yeni ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Braas, İstanbul Yapı Fuarı’nın 41. yılında “Çatıda Çığır Açan Yeni Teknoloji: Evolution Innotech”, “Çatılarda Estetik”, “Çatılarda Su Yalıtımın Önemi”, “Çatı Katı Yaşam Konforu ve Uzun Ömürlü Detay Çözümleri” ve “Yağmur İndirme Sistemleri” konseptlerine vurgu yaparak ürünlerini tanıttı. 

Yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren önemli bir organizasyon olan Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı, 08-12 Mayıs 2018 tarihlerinde Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Braas Çatı Sistemleri bu yıl 41. kez kapılarını açan fuarda,  çimentolu kiremit üretim teknolojisi Evolution Innotech’ i, yeni su yalıtım ürünleri Divoroll Universal-S HYPER, Maksimum 2S ve Kompakt’ı, Topas 13V Matt Antrasit modelini ve yeni Çelik Yağmur İndirme Sistemi’ni ziyaretçileri ile buluşturdu. Yeni ürünlere ek olarak Braas standında, BMI Grup markaları “Wolfin” ve “Icopal Shingle-Sistem” de yer aldı.

Çatıda Güçlü, Uzun Ömürlü ve İnovatif Çözümler

41.İstanbul Yapı Fuarı’nda Braas Çatı Sistemleri standını ziyaret edenler, Evolution Innotech ve diğer yüzey kaplama teknolojileri ile üretilmiş kiremitleri yakından görme fırsatını elde ettiler. Evolution Innotech, Braas’ın Ar-Ge çalışmaları sonunda geliştirdiği, kiremit yüzey kaplama teknolojisi. Evolution Innotech sayesinde Braas kiremidin yüzeyi, “ColourFUSION – Ergitmeli kaynaştırma tekniği” ile gövdeyle bütünleşik, sağlam bir yapıya kavuşuyor ve çatı, zorlu çevre koşullarına (yağmur, kar, don vb.) karşı daha dayanıklı hale geliyor. Evolution Innotech üretim teknolojisinde kullanılan ColourFusion tekniği ve yoğun teknolojik pigmentler sayesinde kiremit, daha doygun, daha canlı renklere sahip oluyor ve renk şiddeti performansını daha uzun süre koruyabiliyor.

Bir çatı sisteminin en önemli unsurlarından biri olan su yalıtımı çözümleri, çatıların toplam performansında önemli rol oynuyor. Braas Çatı Sistemleri’nin  yeni su yalıtımı ürünleri Divoroll Universal-S HYPER, Maksimum 2S ve Kompakt, 41. Istanbul Yapı Fuarı’nda sergilendi. Divoroll Universal S HYPER işlevsel film tabakası ile güneşten gelen ışınımları yansıtma özelliğine sahip, gelen ısıyı %40’a kadar yansıtarak enerji tasarrufu sağlıyor. Üç katmanlı ve hasır donatılı yapısıyla Divoroll Maksimum 2S, üst yüzeyi poliüretan (TPU) esaslı bir kaplama ile korunarak ekstra güvenlik sağlıyor. 145 gr/m2 ağırlığı olan Divoroll Kompakt kolayca uygulanabiliyor.

Geleneksel ya da modern tüm yapı tiplerine yönelik farklı model, doku ve renklerde tasarımlar sunan Braas, standında Terracotta serisine son eklenen Topas 13V Matt Antrasit’i sergiledi. Braas standında yer alan yeni ürünlerden bir diğeri de; çinko-magnezyum kaplama tekniği ile korozyana karşı artırılmış koruma sunan Çelik Yağmur İndirme Sistemi oldu. Çelik Yağmur İndirme Sistemi, kaynaksız yekpare dere köşe dönüş elemanları, modüler birleştirme parçaları ve alternatifli kelepçe sistemlerine sahip.

Braas, 41. Yapı İstanbul Fuarı’nda  yeni su yalıtım örtülerinden rüzgar klipslerine, yüksek mukavemetli ısı yalıtım çözümlerinden labirent havalandırma kanallarına sahip mahya bantları ve çatı kaplama levhasına kadar hemen hemen tüm ürün gruplarındaki güncel ürün ve inovasyonları ziyaretçileri ile buluşturdu.


Braas Çatı Sistemleri:
Braas Çatı Sistemleri, merkezi Londra’da bulunan Avrupa’nın eğimli – teras çatı ve su yalıtımı çözümlerinin üreticisi olan BMI Group’un bir kuruluşudur.

Türkiye’de Braas markası ile 1998’den beri üretim gerçekleştiren firmanın 36.000 m2 alan üzerine kurulu Gebze tesisleri; tam otomasyonlu üretim tekniği, farklı renk, doku ve yüzey uygulama teknikleri ile dünyanın en teknolojik kiremit fabrikalarından biri olma özelliğine sahip.

İnovatif ürünleri ile Türkiye’de birçok ilke imza atan ve yepyeni bir çatı sistemi anlayışını hayata geçiren Braas; geniş ürün yelpazesinin yanı sıra danışmanlık ve mühendislik hizmetlerini de müşterilerine sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.braas.com.tr