(OLEDWorks) ve (BASF)’dan Yeni OLED Aydınlatma Teknolojisi…

OLED aydınlatma panellerinin üreticisi OLEDWorks ve yüksek kalitede boya çözümleri konusunda uzman BASF Boya Bölümü, dünyanın en parlak bükülebilir OLED panellerini geliştirmek üzere güçlerini birleştirdi. “Brite 3” adı verilen yeni ürün serisi verimliliği artırırken, üstün renk oluşturma ve yüksek parlaklık seçeneğine sahip olacak. Yeni bir yuvarlak şekil ve bükülebilir versiyona sahip Brite 3 portföyü, Frankfurt, Almanya’da gerçekleştirilecek olan 2018 Light + Building (2018 Aydınlatma ve Yapı Teknolojileri) fuarında tanıtılacak.

OLED aydınlatma teknolojisi oldukça ince ve hafif olmasının yanı sıra, profesyonel ve konut aydınlatması için en iyi doğal ışık kalitesini ve otomotiv aydınlatması için benzersiz tasarım seçenekleri sunuyor. Bir tasarım öğesi olarak OLED aydınlatmanın imkanlarını artırmak için, şekilli veya kavisli armatürler yapabilmek için bükülebilir paneller gerekiyor.

OLEDWorks Genel Müdürü Wolfgang Görgen, BASF ile gerçekleştirdikleri iş birliği ile ilgili olarak, “Ürünlerimiz, tüm dünyada yüksek kaliteleri ve işlevsellikleri ile tanınıyor. Dünyadaki en parlak ve en güvenilir OLED panelleri sunuyoruz. Şimdi bir adım daha ileriye giderek, BASF’nin benzersiz bariyer çözümleri sayesinde OLED panellerimize esneklik katarak portföyümüzü genişletiyoruz” dedi.

Yüksek parlaklığa ve bükülebilir aydınlatma panellerine sahip olan bu yeni ürün serisinde OLEDWorks, BASF tarafından sağlanan esnek bariyer çözümlerine güveniyor. Yüksek performanslı kapsülleme, ortam havasında bulunan su veya oksijenin neden olduğu bozulmaya karşı panelleri koruyor ve yüzde 90’ın üzerinde mükemmel optik şeffaflık sağlıyor. OLEDWorks ile yakın iş birliği içinde olan BASF, OLED aydınlatma ve ekran uygulamasına yönelik esnek, ince filmli kapsülü üretmek için son derece önemli olan bariyer materyallerini geliştirdi. OLEDWorks, yeni Brite 3 panellerinde yüksek güvenilirliğe sahip ince film kapsülü için düzlemselleştirme katmanı olarak BASF materyallerini kullanıyor.

BASF Boya Bölümü Fonksiyonel Filmler – NOVAGA Başkanı Stephan Klotz ise iş birliği ile ilgili olarak, “OLEDWorks ile iş birliği yapmaktan ve yenilikçi bir ürün geliştirmek için uzmanlığımızı ve teknolojimizi sunmaktan son derece mutluyuz. Bariyer çözümlerimiz, cama benzer bariyer koruması sağlıyor. Ancak camın aksine, BASF bariyer materyallerini kullanan ince film kapsülü; esnek, hafif ve kırılmaya karşı dayanıklı ve OLED aydınlatma ve ekran müşterileri için üretim yapılırken ürün tasarımına yönelik yeni olasılıklarla birlikte daha fazla güvenilirlik sağlıyor” şeklinde konuştu.


BASF Boya Bölümü:
BASF Boya Bölümü; yenilikçi ve sürdürülebilir otomotiv OEM ve tamir boyaları, dekoratif boyalar ve ayrıca çok çeşitli sektörlerde metal, plastik ve cam substratlara yönelik uygulamalı yüzey işlemlerinin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanması alanında bir global uzmandır. Portföy, yeni pazarlar ve işler geliştirmeyi amaçlayan “Innovation Beyond Paint” (Boyanın Ötesindeki İnovasyon) programıyla tamamlanmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere gelişmiş performans çözümleri oluşturuyoruz ve performans, tasarım ve yeni uygulamalar sağlıyoruz. BASF, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya Pasifik’te işbirlikçi tesis ağları işleterek müşterilerin fayda sağlaması amacıyla çeşitli disiplinlerden oluşan global ekiplerin becerilerini, bilgi birikimini ve kaynaklarını paylaşıyor. BASF Boya Bölümü, 2017 yılında global olarak yaklaşık 3,97 milyar Euro’luk bir satış rakamı yakalamıştır.

Daha fazla bilgi için: http://www.basf-coatings.com/global/ecweb/en/ 

BASF:
BASF olarak sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevre korumasıyla birleştiriyoruz. 115.000’in üzerinde BASF Grup çalışanı, neredeyse her ülke ve sektörde faaliyet gösteren müşterilerimizin başarısı için gayret gösteriyor. Ürün portföyümüz beş segmentten oluşmaktadır: Kimyasal Ürünler, Performans Ürünleri, Fonksiyonel Malzemeler ve Çözümler, Tarım Çözümleri, ve Petrol ve Gaz. BASF, 2017 yılında 64,5 milyar Avro’nun üzerinde satış gerçekleştirdi. BASF hisseleri Frankfurt borsası (BAS), Londra borsası (BFA) ve Zürih borsasında (BAS) işlem görmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.basf.com/tr/en.html

OLEDWorks:
OLEDWorks’ün misyonu, dünyanın en iyi ve en ekonomik OLED aydınlatma cihazlarının geliştirilmesine ve üretimine öncülük ederek yaratıcı müşterilerine destek sağlamaktır. En iyi kalitede düşük maliyetli çözümler yaratmak, geleneksel OLED üretim paradigmalarını kıran tamamen yeni bir yaklaşım gerektirir. Aachen, Almanya ve Rochester, New York’ta üretim yapan OLEDWorks, ekonomik OLED katı halli aydınlatma panelleri sunan iki yenilikçi ve tamamlayıcı üretim platformuna sahip. OLEDWorks, tasarım ilhamını arttırmak üzere ürün portföyünü genişletirken hacimli üretim sunma konusunda benzersiz bir konuma sahiptir.

Ekip, global OLED öncüleri ve üretim uzmanlarından oluşuyor. Dünyanın ilk aktif matrisli OLED ekranı ve en yüksek parlaklığa sahip aydınlatma panelini üreten süreçlerin ve ekipmanların önemli mucidi, yenilikçisi ve uygulayıcısı olarak OLEDWorks, önemli bir OLED üretim deneyimine ve özellikle aydınlatmaya yönelik üretim stratejileri konusunda benzersiz bir anlayışa sahiptir.

Detaylı bilgi için: https://www.oledworks.com/