(Yapı Merkezi), Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi ve Yüksek Hızlı Demiryolu Fuarı’na Katılıyor!

Dünya çapında tanınan Türk inşaat firması Yapı Merkezi, 8 – 11 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek olan Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi ve Yüksek Hızlı Demiryolu Fuarı’na katılacak. Bünyesindeki Yapıray ve YM İdis şirketleriyle birlikte etkinliğe katılacak olan Yapı Merkezi, fuar alanındaki ZBI 104-150 no’lu standında misafirlerini ağırlayacak.

Yapı Merkezi, TCDD ev sahipliğinde Uluslararası Demiryolları Birliği tarafından düzenlenecek olan Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi ve Yüksek Hızlı Demiryolu Fuarı’nda, Yüksek Hızlı Tren konusundaki anahtar teslim hizmetleri ve bugüne kadar hayata geçirdiği projeleri ile devam etmekte olan çalışmaları hakkında bilgi verecek.

Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Tren projesinin Yerköy – Sivas hattıda Yapı Merkezi tarafından yapılıyor. 245 km’lik Yerköy – Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi ile Yerköy’den Sivas’a, 300 km/sa. hızla, 1 saatte ulaşmak mümkün olacak.

Yapı Merkezi 3 kıtada 3.600 km demiryolu inşa etti

1965 yılında kurulan Yapı Merkezi, taşımacılık, altyapı ve genel müteahhitlik alanlarında global bir öncü oldu. 2017 yılı sonu itibariyle 3 kıtada 3.600 kilometre demiryolu ve 51raylı sistem projesini başarıyla tamamlayan firma, dünyada günde 3,5 milyondan fazla yolcunun güvenle taşınmasını sağlıyor.

Yapı Merkezi, 2016 yılında Asya ve Avrupa kıtalarını deniz tabanının altından karayolu tüneli ile birleştiren Avrasya Tüneli Projesi’ni tamamladı. 2017 yılında ise Yapı Merkezi liderliğindeki Ortak Girişim,tamamlandığında dünyanın en uzun (2.023m) açıklıklı asma köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü ihalesini kazandı.

15.000’den fazla çalışanıyla Yapı Merkezi, aranan ve güven duyulan bir “dünya markası” olma vasfını gittikçe pekiştirmeyi, Türkiye’nin ve dünyanın bayındırlık tarihindeki seçkin konumunu sürdürmeyi hedefliyor. Engineering News-Record – ENR tarafından her yıl belirlenen TOP 250 Global Müteahhitler listesinde 2017’de 78. sırada yer alan Yapı Merkezi, Dünyada En İyi Demiryolları-Toplu Taşıma Müteahhitler Listesinde de 9. sırada yer aldı.

Yapı Merkezi’nin, Etiyopya, Cezayir, Fas, Senegal, Tanzanya ve Sudan gibi diğer Afrika ülkelerinde de devam eden ve tamamlanmış ulaşım projelerinde imzası bulunuyor.