(Kalekim)ULUSLARARASI DOĞAL TAŞ VE TEKNOLOJİLERI FUARI”nda…

Yapı kimyasalları sektöründe her alanda fark yaratan Kalekim, bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Marble Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’na yenilikçi yapı kimyasalları, doğal taş uygulamaları ve özgün su yalıtımı çözümleri ile katılıyor. Öne çıkan ürünlerini fuarda sergileyecek olan Kalekim, yerli ve yabancı ziyaretçilerini Fuar İzmir’de ağırlamaya hazırlanıyor.

Yapı kimyasalları alanında Türkiye’de açık ara birinci sırada yer alan Kalekim; 28 -31 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan “24. Marble Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı”na yüksek performanslı doğal taş yapıştırıcıları, derz dolguları ve su yalıtımı ürünleriyle katılmaya hazırlanıyor.

Kalekim’in fuarda sergileyecekleri arasında şu ürünler yer alıyor:

Kalitesi Avrupa’dan Tescilli Ürünler:
Technoflex, Granitech & Ultrafuga Flex

Fransa’dan CSTB, Almanya’dan DIN sertifikası sahibi, esnek, yüksek performanslı, çimento esaslı yapıştırma harcı Technoflex ile silikon katkılı, yüksek performanslı, 2-20 mm derz aralığı için uygun esnek dolgu malzemesi Ultrafuga Flex, ani ısı değişimleri sebebiyle oluşan yüzey gerilimlerine dayanıklı olmasından dolayı, iç ve dış mekanlarda, havuz, su deposu gibi ıslak hacimli mekanlarda, yatay ve düşey uygulamalarda, yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu alışveriş-iş merkezleri, hastane, okul gibi mekanlarda ideal çözümler sunuyor.

Yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış, uzun çalışma süresine sahip, çimento esaslı yapıştırıcı Granitech, iç ve dış mekân uygulamalarında; mermer, granit, büyük ebatlı seramik, porselen seramik, kotto, klinker gibi kaplama malzemelerinin uygulamalarında kullanılıyor.

Seracare ile Mükemmel Temizlik ve Üstün Koruma

Kahve, yağ, meyve suyu gibi inatçı lekelerin çıkarılmasında kullanılan asidik olmayan temizlik malzemesi Seracare Leke Çıkartıcı, cilalı-cilasız yüzeyler ile seramik, granit, kotto, klinker, mermer gibi kaplama malzemeleri ve derz dolgular üzerinde meydana gelen inatçı lekelerin temizlenmesinde mükemmel sonuç veriyor. Zorlu lekeleri izbırakmadan temizleyen Seracare Leke Çıkartıcı, derz dolgularını da yıpratmıyor.

UV’ye dayanıklı, mükemmel penetrasyon kabiliyeti olan, solvent esaslı, kullanıma hazır yüzey koruyucu malzemesi Seracare Yüzey Koruyucu, kaplamaların her zaman tertemiz görünmesini sağlıyor ve derz dolguların çabuk kirlenmesini önlüyor. Su ve yağ itici özelliği sayesinde kaplama malzemelerinin ve derz dolgularının kirlenmeye ve dış hava koşullarına karşı dayanıklı hale getirilmesinde kullanılan Seracare Yüzey Koruyucu, derz dolgu uygulamasından önce klinker, kotto, seramik, granit, mermer, tuğla gibi kaplama malzemeleri üzerine uygulanarak koruma sağlıyor ve uygulama sonrası yapılan temizlik işlerini kolaylaştırıyor.

Su Yalıtımında Fark Yaratan Çözümler:
İzolatex Plus ile Üstün Su Yalıtımı

Su yalıtımı alanında ürettiği güçlü ve kaliteli ürünleri ile teknik çözümler sunan Kalekim, su yalıtımı problemlerine son veriyor. Yapılarda en fazla suya maruz kalan banyo, teras, balkon ve havuz gibi ıslak hacimli mekanlar için geliştirilen İzolatex Plus, ekstra performans sağlayan özellikleri ile sıradan yalıtım harçlarının ötesine geçiyor.

Elasticool ile Hem Su Yalıtımı Hem Enerji Tasarrufu

Su yalıtım ve enerji tasarruf malzemesi Elasticool ile Türkiye’de bir ilke daha imza atan Kalekim, zorlu iklim koşullarına dayanıklı yenilikçi ürünü ile binaları koruma altına alıyor. Radyan ısı enerjisini yansıtabilen Elasticool, düşük yüzey sıcaklığı sağlayarak yapıların soğutma sisteminde kullanılan elektrik maliyetini düşürüyor.

Güçlü ve Hızlı Su Yalıtımı: Ultralastic

Yüksek dayanımlı, hızlı, ekstra elastik su yalıtım ve beton koruma harcı Ultralastic ile daha sağlam, uzun ömürlü ve konforlu binaların inşa edilmesini sağlıyor. Ultralastic, binayı korozyona karşı koruduğu için depreme karşı binaların en önemli koruyucusu olarak da kritik bir öneme sahip. Uygulanmasından sadece 2 saat sonra yağmura dayanım kazanması, 16 saat sonra basınçlı suya dayanıklı hale gelmesi ve kaplama işlemine başlanabilmesi gibi özellikleri ile öne çıkan Ultralastic, işçilikten de tasarruf sağlıyor.