(Ferko), 2017’de %30 Büyüdü!

Gayrimenkul sektörüne kazandırdığı nitelikli projeler ile öne çıkan Ferko, 2017’yi geçen yılın üzerinde bir rakamla bitirdi. 2018’de başta Göktürk’te olmak üzere yeni projeleri hayata geçirecek olan Ferko, 2017’yi değerlendirerek 2018 hedef ve planlarını açıkladı.

Yurtiçi ve yurtdışında 25 yılı aşkın süredir nitelikli projeler imza atan Ferko, 2017 yılında FerkoLine ve FerkoSignature projelerine odaklandı. Bununla birlikte yaptıkları işleri ‘Yapı sanatı’ mottosuyla tanımlayan ve her projesinde sanata yer ayıran Ferko, Contemporary İstanbul sponsorluğu kapsamında sanatseverleri yine çok özel projelerle buluşturdu. Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, 2017 yılını değerlendirip 2018 yılı hedefleriyle ilgili bilgi verdi.

2017’nin Ferko için önemli projeleri hayata geçirdikleri yoğun ve hareketli bir yıl olduğunu söyleyen Meriçten, şöyle devam etti: “İstanbul’un merkezinde, Levent’te bulunan ve bölgenin prestij noktası haline gelecek 30 kattan oluşan Ferko Signature’ı tamamladık. Teslimlerin heyecanı sürerken kalan kısıtlı alanda kiralamalar devam ediyor. Bununla birlikte Kağıthane bölgesine yepyeni ve farklı bir soluk getirmeyi hedeflediğimiz FerkoLine’ı da planlamamızın öncesinde 2018’in son çeyreğinde teslim edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projemizde de günitibariyle ticari ve ofis ünitelerinde yaklaşık %50 oranında satış gerçekleştirilmiş durumda.”

Gökçe Meriçten

2017’de %30 büyüme gerçekleştirdik

Ferko, 2017 yılında projelere yaptığı yatırım tutarını da yaklaşık 100 milyon dolar olarak açıkladı. Geçtiğimiz yılı bir önceki yılın üzerinde bir rakamla kapatan Ferko, yüzde 30 büyüme gerçekleştirirken 400 milyon dolarlık bir ciro elde etti.

Göktürk’te yeni proje

2018 yılında da yepyeni projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Gökçe Meriçten, 2018 hedefleri ile ilgili de şunları söyledi: “Öncelikli olarak 2018’in ilk çeyreğinde FerkoSignature’ın içindeki FERKOART’ı hayata geçireceğiz. Sanatla bütünleşmiş yapımızı somut bir alana dönüştürdüğümüz FERKOART, sanat koleksiyonumuzu sergileyeceğimiz, uluslararası sanat kurumlarıyla iş birlikleri yapacağımız ve genç sanatçılarla projeler gerçekleştireceğimiz bir sanat merkezi haline gelecek.

Sene içerisinde ise yeni projelerimizin temellerini atmayı hedefliyoruz. Göktürk’te 200 dönümün üzerinde üç projeye, Büyükdere Caddesi üzerinde de bir başka projeye daha başlayacağız. Göktürk’teki hem ticari hem konut olacak, dördü de markalı projeler olacak.

Bu doğrultuda 2018’de de yeni başlayacak projelerimizle birlikte yıl içinde yüzde 35’lik bir büyüme hedefimiz var.”

Türkiye’deki ilk “veri resmi” eser Ferko Signature’da

İnşaat projeleri dışında 2015’ten beri Contemporary Istanbul’un ortak sponsoru da olan Ferko, 2017’de ayrıca, medya sanatçısı, yönetmen, araştırmacı Refik Anadol’un, Ferko Signature için özel olarak tasarladığı, İstanbul’un rüzgar analizlerinden oluşan Türkiye’deki ilk veri resmi eser olan Wind of Istanbul’u Ferko Signature’da sanatseverle buluşturdu.


Ferko:
1990 yılında temelleri atılan Ferko, İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ. 25 seneyi aşan deneyimi ile gayrimenkul ve turizm sektöründe faaliyet göstermektedir. Ulusal ve uluslararası platformlarda yer alarak varlığını geleceğe taşımayı hedefleyen Ferko, modern tasarım anlayışı ve kaliteli üretimi ile lüks projeler hayata geçirmektedir.Ferko’nun Türkiye’de, bugüne kadar yaptığı projeler arasında Kağıthane’de Papirus Plaza, Göktürk’te GökmahalResidence, BosphorusPalace Hotel, Kemerburgaz’da Kemermall AVM, Zekeriyaköy Villaları ve İMES Sheraton FourPoints yer almaktadır.Levent’te, İstanbul’un en değerli arazilerinden birinde konumlandırılan Signature’ın inşasında sona gelinirken,İstanbul’un gelişen bölgesi Kağıthane’de yapımına devam edilenFerkoLinehızla ilerlemektedir. Turizm alanında da faaliyet gösteren Ferko, Ilgaz’da hayata geçirdiği Ferko Ilgaz MountainHotel&Resortile dört mevsim hizmet imkanını da sunmaktadır. Ferko İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ., Türkiye’deki projelerinin yanı sıra Azerbaycan, Türkmenistan, Afganistan ve Libya’da yol, altyapı, konut, villa, otel, ofis projeleri gerçekleştirmiştir.

https://www.facebook.com/FerkoInsaat
https://twitter.com/ferkoinsaat
http://instagram.com/ferkoinsaat/