(Otis) Asansörlü Ping’An Finans Merkezi: “Dünyanın En Yüksek Dördüncü Binası”

Çin’in silikon vadisi olarak bilinen Shenzhen’de bulunan 600 metrelik Ping’An Finans Merkezi (PAFC), Çin’in Yüksek Bina ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi (CTBUH) tarafından resmi olarak dünyanın en yüksek dördüncü binası olarak kabul edildi. Ping’An Finans Merkezi’nde, Otis teknolojisine sahip 14 adet Otis Skyrise ve Gen2 asansörü kullanılıyor.

Çin’in silikon vadisi Shenzhen şehrinin birinci, Çin’in ikinci en yüksek binası olan 600 metre uzunluğundaki Ping’An Finans Merkezi, resmi olarak dünyanın en uzun dördüncü binası olarak kayıtlara geçti. Çin’in Yüksek Bina ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi (CTBUH) tarafından resmen tescil edilen Ping’Ar Finans Merkezi’nin yürüyen merdiven, hareketli yürüyüş yolları ve asansör sistemleri Otis tarafından kuruldu.

Otis SkyRise ile dikey ulaşım zorlukları çözüldü

Kentin merkezinde ticaret bölgesinde yer alan yüksek teknolojili kompleksin, farklı yüksekliklerde çeşitli katlara sahip olmasından dolayı, dikey ulaşım zorlukları Otis tarafından çözüldü. Otis SkyRise Süper Çift Güverte asansörü, operasyonlar sırasında iki güverte arasındaki mesafeyi otomatik olarak ayarlaması özelliği ile Ping’An Finans Merkezi için ideal çözüm oldu.

ReGen sürücülü Gen2 zamandan tasarruf sağlıyor

Ping’An Finans Merkezi, Çin devletinin çevre dostu şehirlere olan talebini karşılamak için Otis ReGen sürüş teknolojisini seçti. ReGen sürücülü Gen2 makine dairesiz asansörler; geleneksel asansörlere kıyasla daha küçük olup, kullanılabilir mekan ve alan artışı sağladığı gibi zamandan da tasarruf sağlıyor. Yirmi birinci yüzyılın teknolojisini ve materyallerini bir araya getiren Gen2 asansörü, emniyeti en üst seviyeye çıkartıyor.

Çin’in en yüksek 5 binasından 3’ü Otis

Otis, içlerinde Burj Khalifa’nın da bulunduğu “Dünyanın En Yüksekleri” ünvanını taşıyan çok sayıda simgesel binaya dikey ulaşım hizmeti veriyor. Otis, Çin’in en yüksek beş binasından üçüne (Shenzhen Ping’An Finans Merkezi, Tianjin Chow Tai Fook Merkezi ve Şangay Dünya Finans Merkezi) hizmet veriyor

Yenilik Otis’in DNA’sında var

Çin Otis Başkanı Luis Molina, “Yenilik Otis’in DNA’sında var. Endüstri mucidi olarak Otis, yenilik ve teknoloji gelişimine öncülük ediyor. Çin’deki ve dünyadaki önemli binalarındaki insanları hareket ettirmede yüksek katlı müşterilerimize destek vermekten onur duyuyoruz.” dedi.


Otis Türkiye:
1865’te İstanbul’da kurulan ve 1921’den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Dünyanın ilk emniyet sistemli asansörünü 1853 yılında icat eden Elisha Otis’in temellerini attığı Otis; 200’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunuyor. Otis, dünyanın havacılık ve inşaat sektöründeki lider firması United Technologies çatısı altında faaliyet gösteriyor.