Banyo ve Mutfakta 2018 TASARIM TRENDLERİ “Seramikhane”de Detaylandırıldı!

Türkiye’nin lider seramik karo üreticisi Graniser Seramik, Kağıthane’de açılan yeni konsept mağazası ‘Seramikhane’de mutfak ve banyolarda 2018 trendlerini masaya yatırdı. Geliştirdiği kaliteli, şık ve özgün tasarımlarıyla sektörünün en güçlüleri arasında yer alan Graniser Seramik, 2018’de de ürün yelpazesini trend desen, renk ve yapıdaki tasarımlarıyla genişleterek Türk seramiğini dünyada temsil edecek.

İç mekan dekorasyonun odak noktası olan seramik sektöründe 20 yılı aşkın süredir kalite odaklı tasarımlar geliştiren Graniser Seramik, Kağıthane’de 640 m2’lik konsept mağazasını hizmete açıyor. Seramikhane ismiyle açılan yeni konsept mağaza, stil köşeleri, geniş ürün gamı, özgün dizaynı ve ferah yapısı ile öne çıkıyor. Yeni projelerle gelişen Kağıthane’de açılan mağaza, ulaşım kolaylığı ve merkeze yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Graniser Seramik Pazarlama Müdürü Adnan Yıldız, Kurumsal İletişim ve Marka Müdürü Ş.Melek Erol ve Seramikhane Firma Sahibi Necmettin Taştan ile Enes Taştan ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın buluşmasında yeni konsept mağazanın özellikleri ile seramikte 2018 trendleri konuşuldu.

Graniser Seramik Pazarlama Müdürü Adnan Yıldız, seramik sektöründe 2018 trendlerinden bahsederken, ebat ve yapıların da desen ve renkler gibi değişikliğe uğradığının altını çizdi. Yıldız, “Tasarım ve üretim altyapımız, yeni geliştirdiğimiz Ar-Ge merkezimiz ile tasarımın ana vatanı sayılan İtalya ile rekabet edebilir konumdayız. Bünyemizde görev yapan deneyimli tasarım ekibimizin yanı sıra, İtalya’daki tasarım ofisleri ile de işbirliği geliştiriyoruz. Desen ve renklerde olduğu kadar ebatlarda da trendleri takip ederek, üretimlerimizi şekillendiriyoruz. 2018’de endüstriyel alanda büyük ebatlar söz konusu olsa da, bireysel kullanım alanlarında küçük ebatlar revaçta olacak. Doğanın dekorasyona verdiği ilhamın modası hiçbir zaman geçmiyor. Sement, mermer ve ahşap desenli karolar bu yıl da ön planda olacak. Dökme mozaik desenli karolar 2018’de de retro şeklinde mekanlarımıza yansıyacak. Doğaltaş fon üzerine canlı renkli geometrik desenler ile yapılan kombinler 2018 yılında zeminlere hareket getirecek. Aynı zamanda yapı olarak da en zorlu hava koşullarına dayanıklı, kolay uygulanabilen, gerektiğinde sökülüp yeniden takılabilen, yükseltilmiş zemin döşemelerine uygun, fonksiyonel ve yenilikçi 20mm ürünler 2018’de yaşam alanlarımızda kullanılacak.’ dedi.

Seramik, önümüzdeki dönemde dış cephe kaplamalarında da ön plana çıkacak…

2018 yılında banyo, mutfak ve yaşam alanları dışında cephe kaplamalarında da seramik kullanımının artacağını öngören Graniser Seramik, bu alanda da çalışmalarını tamamlayıp 60×120 cm ebatlarında özel seriler geliştirdi. Bunun yanı sıra sağlıklı, uzun ömürlü, estetik ve doğayla bütünleşmiş bir dış mekan uygulamasına yönelik tüm bahçeler, parklar, teraslar, havuz kenarları, kumsallar, otomobil garajları, mağazalar ve fabrika zeminleri için tasarlanan 20 mm’lik 60×60 cm ebat Bomonti, Kendall ve Duncan serileri Graniser Seramik ürün gamına eklendi.

Ar-Ge Merkezi ile inovatif ve katma değerli ürün geliştirme çalışmaları hızlanacak

Manisa Akhisar’daki fabrikasında çeşitli ebat ve tasarımlarda yaklaşık 5.000 çeşit tek ve çift pişirim duvar karoları ile sırlı granit ve bordür üreten Graniser Seramik, üretim altyapısını ve ürün gamını sürekli geliştiriyor. Türkiye’de 100’e ulaşan satış noktasının yanı sıra bugün Amerika’dan İsrail’e, İtalya’dan Yunanistan’a 60 ülkeye ihracat gerçekleştiren Graniser Seramik, hizmet noktasında mükemmelliği amaçlayarak ileri teknoloji ve estetiği buluşturan tasarımlara imza atıyor. Dünya pazarlarında elde ettiği tecrübeyle global beğenilerin şekillenmesinde öncü firma konumuna gelen Graniser Seramik, yeni yatırımları çerçevesinde hayata geçirdiği ileri teknoloji Ar-Ge merkezi ile Türk seramiğini tüm dünyada hak ettiği düzeye ulaştıracak. Küreselleşme olgusunun giderek daha yoğun hissedildiği günümüzde işletmelerin zorlayıcı rekabet ortamında sürekli değişim ve yenilenme ekseninde konumlanması gerektiği düşüncesiyle hareket eden marka, 25 kişilik Ar-Ge ekibiyle inovatif ve katma değerli ürün geliştirmeye yönelik çalışmalara imza atacak.

Graniser Seramik, 27 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında CNR Expo’da gerçekleşecek Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda sektörde trendleri belirleyecek yeni serilerini ilk kez lanse edecek.


Graniser Seramik
Graniser Seramik, kuruluş yılı olan 1997’den bu yana üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiği Manisa Akhisar’daki fabrikasında çeşitli ebat ve tasarımlarda yaklaşık 5.000 çeşit tek ve çift pişirim duvar karoları ile sırlı granit ve bordür üretmektedir.  Bugün geldiği noktada Graniser Seramik, 22 milyon m2 üretim kapasitesine sahip tesisi, 1100 kişiyi aşan istihdamı, 100’ü aşkın satış noktası, güçlü ihracat yapılanması ile sektörünün devleri arasında yer almaktadır. Üretiminin yaklaşık yüzde 60’ını ihracata yönlendiren firma, Amerika, İsrail, Kanada, Yunanistan gibi 60’ı aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Graniser Seramik 2012 yılından bu yana tamamı yabancı yatırımcıya ait tek seramik şirketidir.