(bi_özet gayrimenkul)’ün 3. Sayısı’na “biozetgayrimenkul.com” Üzerinden Ulaşabilirsiniz!

Tüketiciyi bilinçlendirmeye ve üreticiyi nitelikli üretime teşvik etmeye yönelik bir sosyal sorumluluk projesi olarak yola çıkan bi_özet gayrimenkul gazetesinin 13 Kasım 2017 tarihinde DÜNYA gazetesi okurları ile buluşan 3. sayısına biozetgayrimenkul.com üzerinden ulaşabilir; pdf versiyonunu indirip okuyabilirsiniz.

bi_özet gayrimenkulyatırım yaparken, gayrimenkul satın alırken ya da kiralarken farkındalık yaratmayı hedefliyor. Sağlam, sağlıklı ve güvenli yapılar inşa edilmesi için nitelikli inşaatın desteklemesini amaçlıyor. Uzmanlardan sektör değerlendirmeleri ve görüşlerle beslenen zengin içeriği ile okuyucusuna güvenilir bilgi sunmayı hedefliyor.

bi_özet gayrimenkul’de Engin Başaran, Ersun Bayraktaroğlu, Ayşe Hasol, Halil İmamoğlu, Erdem Kaşıkçıoğlu, Umut Saçan ve Makbule Yönel Maya gibi uzman isimler tüketici hakları, vergi, marka iletişimi, mimarlık, sağlık, yaşam alanlarında güvenlik gibi konular üzerine köşe yazıları ile yer alıyor. Bu sayıda Engin Başaran köşesinde, konutta pazar bölümlendirmesi konusunda tüketiciyi bilgilendirirken Ersun Bayraktaroğlu gündemdeki yeni Vergi Tasarısı’nı ele alıyor. Makbule Yönel Maya, 2005 yılından günümüze Türkiye’deki konut sektörünün bir özetini sunuyor.  FU gayrimenkul’den Berna Işıktaş ise TUİK verilerinden örneklerle Türkiye’deki konut satışlarını inceliyor. Umut Saçan, inşaat sektöründeki konsept projelere eleştirel bir bakış yöneltirken Halil İmamoğlu, çocukların güvenliği için yaşam alanlarında alınabilecek önlemlerden bahsediyor.

Üçüncü sayıda iki özel bölüm bulunuyor: YTONG katkılarıyla hazırlanan “Kentsel Dönüşüm” bölümünde YTONG ve İstanbulSMD’nin ortak projesi “Sarı Işık” kapsamında kentsel dönüşümün aktörleri inceleniyor. BTM katkılarıyla hazırlanan “Su Yalıtım Çözümleri” bölümünde ise çatıda su yalıtımı ve tadilat anlatılıyor.

bi_özet gayrimenkul gazetesinin üçüncü sayısında üç söyleşi var: AKG Gazbeton Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç  ile yapı malzemeleri sektöründe sağlıklı ve güvenilir ürünlerin önemini ve inovasyonu; Nilüfer Şaşmazer ve Nermin Er ile Kahve Dünyası’nın kar amacı gütmeyen sanat projesi “Yan Köşe”yi ve projenin ilk işi “Tek Göz Oda”yı; Türkiye İş Bankası Bireysel Krediler Müdürü Recep Haki ile Türkiye İş Bankası’nın yeni projesi “Anında Ev Kredisi”ni konuştuk.

bi_özet gayrimenkul’de köşe yazıları, özel bölümler, haberler ve söyleşilerin yanı sıra ürün tanıtımları da bulunuyor. Bu sayıda ERSA, Addo Furniture, ACO, BOCCHI, Albayrak Grup, GEZE GmbH, VitrA, BTM, Bien, AKG, Ege Seramik’ten ödüllü, yenilikçi ürünler bi_özet gayrimenkul’ün özel künyesi  ile tanıtılıyor.

bi_özet gayrimenkul, DÜNYA gazetesi ile birlikte yıl içinde 4 kez dağıtılacak. Ayrıca gazetenin eski sayılarının pdf’leri ve tüm içeriği www.biozetgayrimenkul.com  üzerinden ulaşılabilir olacak.