(Otis)’in YENİLİKÇİ Asansör Çözümleri Transist Fuarı’nda Sektör Profesyoneleri ile Buluştu!

Dünya asansör sektörünün öncüsü Otis, 2-4 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl onuncu kez düzenlenen “Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı” Transist 2017’ye katıldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde İstanbul Kongre Merkezi Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda gerçekleşen Transist 2017, 2 gün devam edecek.  İnovasyon, entegrasyon, enformasyon ve iş zekâsı konu başlıklarında paneller düzenlenen Transist 2017’de, dünya çapında üne sahip ulaşım otoriteleri ana oturumlarda ulaşım sektörü ile ilgili deneyimlerini aktarıyor. Toplu ulaşım sektörünün sorunlarına farklı bakış açıları getirmeyi hedefleyen kongre kapsamında, ana oturumların yanı sıra çalıştaylar da düzenleniyor.

Transist 2017’de ulaşım alanındaki yeni teknolojilerin ve stratejilerin aktarılması için akademik konu başlıkları ile katılımcılar, yerel yönetimler ve sektör temsilcileri arasında sürdürülebilir bilgi alışverişi sağlanıyor. Türkiye ile birlikte farklı coğrafyalardaki prestijli yapılar için, mimarların yaratıcılıklarına hitap eden ürünler tasarlayıp geliştiren Otis, Transist 2017 Fuarı’nda, asansör teknolojisindeki güncel bilgileri, altyapı projelerine getirdiği farklı çözümleri, hayata geçen örnek projeleri ve sektördeki deneyimlerini, katılımcılar ve ziyaretçiler ile paylaşıyor.

Otis Türkiye, büyük projelere imza atmaya devam ediyor

İstanbul’un büyük altyapı yatırımlarından biri olan Bostancı-Dudullu Metro Hattı’nın asansör ve yürüyen merdiven projeleri Otis tarafından inşa ediliyor. Proje kapsamında, 2019 yılında açılması planlanan 14 kilometre uzunluğundaki Bostancı-Dudullu Metro Hattı’ndaki 13 istasyonda, 53 asansör ve 156 yürüyen merdiven sistemi olmak üzere toplamda 209 ünite kuruluyor.

Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren

En gözde projelerde tercih edilmenin gururunu yaşadıklarını vurgulayan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Bugün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen Transist 2017 Fuarı’ndayız. Otis Türkiye olarak, ulaşım sektörü adına gerçekleşen böylesi kapsamlı bir etkinlikte bulunmaktan ve sektör prfesyonelleriyle bir arada olmaktan son derece mutluyuz. Farkımızı ‘Metro’ gibi Türkiye’nin büyük ve özel projelerinde göstermek bizi onurlandırıyor. İstanbul ulaşımının önemli ayağını oluşturan metro hatlarına Otis Türkiye olarak sunduğumuz çözümler, metro içinde oluşan yatak ve dikey hareketliliği daha hızlı ve konforlu hale getirmeye yönelik olarak tasarlandı. Bostancı-Dudullu Metro Hattı’nda kullanacağımız 53 adet asansör ünitesi de İstanbul’da bulunan fabrikamızda üretilecek ve ileri teknoloji Gen2 Premier asansörlerden oluşacak” dedi.


Otis Türkiye:
1865’te İstanbul’da kurulan ve 1921’den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Dünyanın ilk emniyet sistemli asansörünü 1853 yılında icat eden Elisha Otis’in temellerini attığı Otis; 200’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunuyor. Otis, dünyanın havacılık ve inşaat sektöründeki lider firması United Technologies çatısı altında faaliyet gösteriyor.