(AKG Gazbeton), BATIMAT İnovasyon Ödülleri’nde Türkiye’den Finale Kalan Tek Firma Oldu!

İnovasyon odaklı üretim anlayışı ile üretim yapan AKG Gazbeton İşletmeleri tarafından hayata geçirilen yeni inovatif ürün, BATIMAT İnovasyon Ödülleri’ne aday gösterildi. Türkiye’de sadece gazbetonda değil tüm yapı malzemesi sektöründe ilkleri hayata geçiren AKG Gazbeton BATIMAT İnovasyon Ödülleri’ne Türkiye’den katılan ve finale kalan tek firma oldu.

Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticilerinden AKG Gazbeton İşletmeleri’nin AR-GE Merkezi tarafından üretilen ve ticarileşme sürecine giren ürün, inşaat sektörünün en prestijli organizasyonlarından biri olan BATIMAT İnovasyon Ödülleri’nde finale kaldı. İnşaat sektöründe inovasyonun buluşma noktası olan BATIMAT’ta “Yapı ve Kaplama” kategorisinde sektörün devleri ile büyük ödül için yarıştı. AKG Gazbeton İşletmeleri pazara yeni süreceği ve sağlık konusunda liderlik yapacak yeni ürünü 18 Eylül’de Paris’te gerçekleştirilen ödül töreninde görücüye çıktı.

Türkiye’de tüm yapı malzemesi sektöründe ilkleri hayata geçiren AKG Gazbeton, Türkiye’den BATIMAT İnovasyon Ödülleri‘ne katılan ve finale kalan tek firma oldu.

İnovasyon odaklı üretim yapan AKG Gazbeton’un Ar-Ge merkezi tarafından hayata geçirilen ürün, yapı ömrü boyunca duvar malzemelerinde sağlığımıza olumlu etki sağlayacak.

İnovasyona odaklandı

Isı yalıtımlı, hafif, yanmaz ve deprem güvenliğini sağlayan blok ve donatılı ürünler ile Minepor Yalıtım Plağı üreten AKG Gazbeton İşletmeleri, 2005 yılında CE belgesi alan ilk duvar malzemesi üreticisi olarak, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere Ortadoğu’dan Brezilya’ya dünyanın çeşitli bölgelerinde 26 ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

Türkiye’de ve dünyada “nitelikli yapı ihtiyacının sürekli arttığı” gerçeğinden yola çıkarak inovasyonu odağına alan AKG Gazbeton, hem gazbeton hem de yapı malzemeleri sektöründe ilkleri ve tekleri hayata geçirmeye devam ediyor. “Sürdürülebilir Kurumsal Gelişme” misyonuyla tüm yapı malzemeleri sektörüne büyük katkılar sağlayan AKG Gazbeton Ar-Ge Merkezi, sunduğu yenilikçi ürünlerle sektörün ihtiyaçlarını karşılıyor.


AKG Gazbeton
Blok ve donatılı ürün grupları, Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor ve tamamlayıcı ürünleriyle AKG Gazbeton İşletmeleri, Türkiye’deki yaygın satış ve dağıtım ağının yanı sıra  Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere yirmiden fazla ülkeye ihracat yapıyor. Yapı malzemesi sektöründe ilk CE işaretini 2005 yılında alan AKG, 2015 yılında da, Minepor Isı Yalıtım plağı ile Avrupa Teknik Değerlendirme Kurumu’nun ülkemizde görevlendirdiği kuruluş olan İTB tarafından  verilen ilk ETA belgesinin sahibi oldu. Yenilikçi ARGE anlayışı ile sektörün ilkleri arasında yer alan AKG, Entegre Yönetim Sistemi kapsamında OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve ISO 14001 çevre yönetim sistemlerini uyguluyor. Çevreye, çalışana ve insana verdiği saygıyla yapı malzemesi sektörünün lider kurumu olan AKG Gazbeton,1.750.000 metreküp üretim kapasitesiyle, başta Ege Bölgesi olmak üzere, Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlıyor.