(Gorbon)’un ÖZEL ÜRETİM Karoları (Kale) Mağazalarında!

Kaleseramik, bu yıl kendisi gibi 60’ıncı yılını kutlayan pazarın önemli markalarından Gorbon ile çok özel bir iş birliğine imza attı. Kaleseramik’in prestijli markalarının yeni mağazacılık konseptiyle sunulduğu Kale mağazalarında, artık Gorbon’un seçkin ürünleri de tüketiciyle buluşacak.

Bu yıl 60’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlayan seramik sektörünün köklü kuruluşu Kaleseramik ile yine 60 yıl önce bu topraklarda doğan Gorbon arasındaki iş birliği; Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik ile Gorbon Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gorbon’un ev sahipliğinde, Pera Palace Hotel Jumeirah’ta gerçekleştirilen basın toplantısıyla duyuruldu.

Türkiye seramik sektöründe iz bırakan iki köklü markanın iş birliği sonucu, Gorbon ürünleri artık Kaleseramik’in küresel prestije sahip markaları ‘Çanakkale Seramik’, ‘Kalebodur’, ‘Kale Banyo’, ‘Edilcuoghi’ ve ‘Edilgres’ ürünleri ile birlikte Kale mağazalarında tüketici ve profesyonellerle buluşacak.

Müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılıyoruz

Gorbon’un, Kaleseramik için özel üretimle hayata geçireceği, ‘Işın’, ‘Anadolu’, ‘Giza’, ‘Akdeniz’, ‘Bursa’ ve ‘Göl’ koleksiyonlarından oluşan karoları, 6  farklı formda ve 11 parlak renk tonunda tüketicilerin beğenisine sunulacak.

Avrupa’nın 3’üncü, dünyanın 12’nci büyük seramik karo üreticisi olarak, 100 ülkede 400’ü aşkın ihracat noktasında Kale markalı ürünlerin satıldığını vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, Dünyanın dört bir yanına ürünlerini ulaştıran Kaleseramik olarak, rekabette ayrışabilmek, daha fazla müşteriye ulaşmak, sunduğumuz ürün ve servislerin daha fazla tercih edilmesini sağlamak için kendimizi müşterilerin yerine koyuyoruz. Bu yaklaşımla, bir süre önce ürün teşhirinde bir dizi modernizasyon çalışmaları gerçekleştirerek, yeni mağazacılık anlayışıyla Kale showroom’larında değişim başlattık. Bütünsel çözümlerle müşterilerimizin beğenisini kazanacak ürünleri, sektöre yeni bir soluk getirecek vitrin, mekan ve kullanım alanları ile sunmayı amaçlıyoruz. Bugün Kaleseramik olarak, öncü ve pazar lideri markalarımızla, gerek kendi ürettiğimiz gerekse iş birliklerimizin hayata geçirdiği ürünleri, mağazalarımızda bir arada sunuyoruz. Özellikle bizim gibi özgün ürünler geliştirme çabası içinde olup tasarımı ön planda tutan ve samimi marka algısına sahip Gorbon’u, Kale ürünleri ile buluşturarak, müşterilerimizin farklı ürün taleplerini karşılamak adına önemli bir adım atıyoruz” dedi.

Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik

Özel ürün seçenekleri ile sektörde fark yaratacağız

“Değer ve satış hacmimizin önemli unsuru olan Kale mağazaları, müşterilerimiz için üstün değer yaratan hizmet anlayışının bir yansımasıdır” diyen Okan Gedik, şöyle konuştu: “Kale mağazalarında ürün gruplarımızla birlikte sunulan Gorbon ürünleri, müşterilerimizin konut ve ticari alanlarda özgün mekanlar yaratmalarına yardımcı olacak.  Gorbon ürünleri, Kaleseramik’in premium segment satış ağı ile tüketiciye ulaşacak. Gorbon ile hayata geçirdiğimiz yeni iş birliğiyle, hem hizmet çıtasını daha yukarı çıkaracağımıza hem de sunduğumuz özel ürün seçenekleri ile sektörde fark yaratacağımıza yürekten inanıyorum.”

Gorbon CEO’su Orhan Gorbon

Gorbon ürünleri Kale mağazaları ile çok daha görünür olacak

Gorbon CEO’su Orhan Gorbon, 60’ıncu yıllarını kutladıkları 2017 senesinde bir yandan kaliteli ve kendine özgün ürünlerle seramik piyasasına farklılık getirmeye devam ederken, diğer taraftan dünyada bilinen bir marka olmak üzere çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydetti. Türkiye seramik sektörünün lideri Kaleseramik ile iş birliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Orhan Gorbon, “Türkiye’nin seramik karo üretiminde tarihe mal olmuş markaları olarak geçmişten gelen tecrübelerimizi, kaliteli ve kendine özgü ürünlerle Kale’ninüst segment mağazalarında görücüye çıkması bizim için büyük önem taşıyor. Bu iş birliğiyle, Gorbon’nun özel renk ve dokulara sahip niş ürünlerini Kale mağazaları vasıtasıyla çok geniş bir tüketici grubu tarafından görünür olacak” diye konuştu.

 Kale’nin Türk ve İtalyan markaları ile Gorbon ürünleri tek mağazada

Yeni iş birliği ile Gorbon ürünlerinin de yer alacağı Kale mağazalarında; seramik kaplama malzemeleri, seramik sağlık gereçleri, yapı kimyasalları, armatür, mutfak ve banyo mobilyaları, akrilik banyo küvetleri ve duş tekneleri gibi yapı ürünlerinin tamamı tek çatı altında yer alıyor.


Kaleseramik:
Kale Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye seramik sektörünün lideri Kaleseramik, Avrupa’nın 3’üncü, dünyanın 12’nci büyük seramik karo üreticisidir. Türkiye seramik sektörünün kuruluşuna öncülük eden Kaleseramik; Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo ve İtalyan markaları Edilcuoghi ve Edilgres ile uluslararası seramik pazarının en önemli oyuncularından biri olarak, 100’ü aşkın ülkede 400 satış noktası ile tüketiciye ulaşıyor. 1962’de Türkiye’nin ilk seramik ihracatını gerçekleştiren Kaleseramik, hedeflediği ülkelerde, seramik kaplama malzemeleri ve vitrifiye ürünlerine yönelik tercih ve beklentileri iyi analiz ederek kalıcı bir pazar payına ulaşmayı amaçlıyor. Kaleseramik, 2011’de marka yatırımı yaptığı Avrupa’nın seramik üssü İtalya, bugün hedef ülkeler arasında üçüncü büyük ülke konumuna geldi. Ayrıca geçtiğimiz yıl Pakistan, Katar ve Fas’ta 3 adet showroom açtı. Lahor kentinde açılan Kale showroom’u ile Pakistan’a bayilikle giren ilk Türk seramik firması Kaleseramik oldu. Kaleseramik, son iki yılda, üretim gücünü artırma hedefiyle toplam 145 milyon TL’lik fabrika yatırımı yaptı. 2016 yılında yeni granit fabrikasını faaliyete geçiren Kaleseramik, bu yıl daKaleSinterfleks yatırımı ve yeni duvar karosu masse hazırlık tesislerinin açılışlarını gerçekleştirdi. Bu fabrikalar ile yenilikçi, ince karo üretme kabiliyeti ve kapasitesini artırarak, büyük ebatlı karoda, sektöre en çok ürün seçeneği  sunan firma oldu. www.kale.com.tr

Gorbon:
Gorbon geçmişinden gelen köklü birikimiyle sektörde yeniden faaliyet göstermeye başladı. 1963 yılında seramik karo üretimine başlayan Gorbon, bugün daha çok özel konsept ve lüks projelere yaptığı modern tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli mimarlık ofisleriyle gerçekleştirdiği çalışmalara proje aşamasından başlayarak  mekânın ruhuna uygun tasarımlara imza atıyor. Gorbon ile hayat bulan yapılar arasında Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul Çırağan Sarayı Kempinski, İzmir Büyük Efes Oteli, Çeşme Sheraton Oteli, Mekke Kapısı seramikleri (Suudi Arabistan), Ruya Lokantası, Al Fattan Crystal Towers Rixos (Dubai), Datadarbar Camii (Lahor, Pakistan), Bağdat Parlamento Binası (Irak), Sultan Said Bin Taymur Sarayı (Umman) ve Babaji Restoran (Londra, Birleşik Krallık) bulunmaktadır. www.gorbontiles.co