[Kitap]: İşte Gaudí

hep kitap,  “İşte” dizisiyle farklı ülkelerden, farklı akımlardan, sanat dünyasında iz bırakmış on yedi sanatçıya (Bacon, Caravaggio, Cézanne, Dalí, Gaudí, Gauguin, Goya, Kandinsky, Leonardo da Vinci, Magritte, Matisse, Monet, Pollock, Rembrandt, Van Gogh, Warhol, Frank Lloyd Wright) yer veriyor. Ödüllü çizerlerin kitaplara özel çizdikleri illüstrasyonlarla her biri kendi başına da bir sanat eseri adayı olan on yedi kitap sanatseverleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Dizinin son iki kitabı ise İşte Frank Lloyd Wright ve İşte Gaudí.

İşte Gaudi

Modern zamanların en aykırı ve en sıra dışı miraslarından birinin sahibi… Ömrü boyunca “şu deli, sofu mimar” olarak tanınsa da günümüzde bıraktığı eserlerle tüm dünyayı etkilemeye devam eden bir yetenek. Doğa sevgisini, yarattığı binaların her detayına özenle yerleştiren, hayatını adadığı Sagrada Família projesinin tamamlanmamış haliyle bile görenleri hayrete düşüren bir dâhi: Gaudí.

Mimarlık tarihçisi Mollie Claypool’un bilgi birikimi ve Christina Christoforou’nun birbirinden güzel illüstrasyonları birleşip kendini sanatına adayan bir mimarın küçük odasına kadar hayatının her anını gözler önüne seriyor. Ve karşınıza İşte Gaudi çıkıyor.

KÜNYE:
Yazar: Mollie Claypool
Çizer: Christina Christoforou
Çevirmen: Deniz Öztok
Sayfa Sayısı: 80
Ebat: 17cm × 22.8cm
Basım Özellikleri: 135 gr. Goričane Sora Matt Topaz kâğıda 4 renk baskı, ciltli (3 mm mukavvaya sıvama kapak)
Yayın Tarihi: Ekim 2017
ISBN: 9786051921112
Okur Profili: Yetişkin
Dizi: “İşte” Sanat Kitapları
Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 29.00 TL