(Kastamonu Entegre)’den FLOORPAN ve ARTFLOOR Laminat Parkeler…

Kurulduğu günden bu yana yüksek kaliteli, estetik ve çevre dostu ürünler geliştiren Kastamonu Entegre’nin Floorpan ve Artfloor markaları, Türkiye’de laminat parke döşenen her üç evden birinde bulunuyor. Tüketicinin değişen alışkanlık ve ihtiyaçlarını gözeterek üretilen parkeler, kalite ve şıklığı bir arada sunan renk, doku ve farklı özellikler taşıyan seçenekleriyle trendleri belirliyor.

Kastamonu Entegre’nin en yeni teknolojiye sahip tesislerde ürettiği Floorpan ve Artfloor markalı laminat parke, zengin renk ve desen çeşitleriyle ahşabın doğal dokusunu ve renklerini,iş ve yaşam alanlarına taşıyor. Kolay ve hızlı montaj imkanı sağlayan kilit sistemi; sessiz, statik elektriklenmeyi önleyici, bakteri bulundurmayan ve yok eden özellikleriyle Floorpan ve Artfloor laminat parke, Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasında yer alıyor.

Modern dekorasyonların vazgeçilmezi

Kentsel yaşam, yoğun tempo ve beraberinde getirdiği sağlıklı yaşam talebi, günümüzde tüketicinin tercihlerini değiştiren temel unsurlar olarak öne çıkıyor. Temizliği kolay, doğal görünümlü Floorpan ve Artfloor markalı laminat parkelerin, hem iş yerlerinde hem de evlerde son yılların en çok tercih edilenleri arasında yer aldığını belirten Kastamonu Entegre Parke Satış Müdürü Cem Selep, 70 milyon m²’lik laminat parke üretim kapasitesiyle dünya talebinin %7’sini karşılayan Kastamonu Entegre, yurt içi ve yurt dışında sahip olduğu üretim tesislerinde, yeni ürünlere yönelik gerçekleştirdiği yatırımlar ile fark yaratıyor. Laminat parke üretiminde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biri olan Kastamonu Entegre’nin parke serileri, yaşam alanlarına kalite ve estetiği beraberinde getiriyor” dedi.

Yalın, kullanışlı, zarif, kimlikli tasarımların son yılların trendi durumunda olduğunu sözlerine ekleyen Cem Selep, kullanıcılara ihtiyaç gidermesinin yanında, yaşam tarzına ve dekoratif tercihlere uygun ürünleri önerdiklerini belirtiyor ve ekliyor: “Dekoratif özelliği öne çıkan malzeme seçiminde, neme, ısıya dayanıklı, uzun ömürlü yüzeyler de tercih sebepleri arasında yer alıyor. Bunun yanında daha fazla kullanım ve hareket serbestliği sağlayan tasarımlar ön planda. Parke tasarımlarında Türk halkı en çok meşe ve çam dokusunu tercih ediyor.”

Temizliği ve bakımı kolay, çevre dostu ürünler tercih sebebi

Selep, laminat parkelerin yoğun şekilde tercih edilmesinin bir başka sebebinin ise çevre duyarlılığı olduğunu vurguluyor. Laminat parkelerin üretiminde orman bakım ve aralama çalışmalarından elde edilen ikincil kısımların ve plantasyon ormanlarının kullanılması sonucu, doğal ormanlara zarar verilmediğini, bu nedenle laminat parkelerin aynı zamanda çevre dostu ürün niteliği taşıdığının altını çiziyor: “Çevre dostu bu ürünler ev kimyasallarına ve UV ışınlarına dayanıklı, leke tutmaz, çizilmez, ısı tasarrufu sağlar ve sağlıklıdır.”

Temizlik ve bakım önerilerinin en sık karşılaştıkları sorular arasında yer aldığını belirten Selep, önerilerini şu şekilde sıralıyor: Parke, günlük bakımlarda elektrik süpürgesi ile süpürülebilir ya da çok iyi sıkılmış tüy bırakmayan nemli bez veya paspasla silinebilir. Boya, yağ, ruj, kalem, mürekkep, yapıştırıcı gibi zor kir ve lekeleri asetonla temizlemek mümkün. Ayakkabıların beraberinde getireceği kum, toz, çamur bir zımpara ve aşındırıcı etkisi yapıyor. Bu nedenle trafiğin yoğun olduğu mekan girişlerine, kapı eşiklerine, yürüme yollarına paspas veya yolluk konması gerektiğini her zaman önemle vurguluyoruz. Öte yandan sabit veya hareket ettirilen mobilyaların ayak altlarına plastik veya keçeden yapılan parçaların parkeyi koruyan bir uygulama olduğunu unutmamak gerekiyor.”