(Miele), çığır açan YENİ pişirme tekniğini (IFA)’de tanıttı!

“İndüksiyonlu ocaklardan bu yana en büyük keşif” Dr. Markus Miele ve Dr. Reinhard Zinkann dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı olan IFA’da çığır açan ürünlerini bu sözlerle tanıttı. Bu ürünlerin ilki çığır açan yeni pişirme cihazı olan Dialog Oven. İkinci önemli ürün ise Scout RX2 Robovac’tı: üç kat arttırılan temizlik performansıyla, internet üzerinden uzaktan kumandasıyla ve anlık görüntüleri akıllı telefonlara veya tabletlere aktaran yeni RoboVac.

Dr. Markus Miele ve Dr. Reinhard Zinkann

Dialog Oven çığır açan yeni bir pişirme cihazıdır. Örneğin; bir kalıp buza gömülü bir balığı buzu eritmeden pişirebilir. Ya da kuzu bacağı, yeşil kuşkonmaz ve elma dilim patates gibi taze ve birbirinden farklı malzemeleri tek bir tepside, bütün bir öğün olarak pişirebilir ve de aynı anda mükemmellikle sonuçlandırabilir.

Basın konferansında Markus Miele: “Sonuç tek kelimeyle mükemmel ve pişirme süreci diğer konvesyonel fırınlardan %70 oranında daha hızlı. Yani diğer sıradan fırınlardan farklı görünmese de Dialog Oven, mutfak ve haz dünyasında şimdiye kadar görülmemiş deneyimler yaratıyor”.

Bu fırının kalbi ve ruhu olan yeni teknolojinin adı Mc Chef. Burada elektromanyetik dalgalar yiyeceğin dokusuyla zekice bir iletişim haline geçer. Böylelikle “Dialog Oven” (Diyalof Fırını) terimi ortaya çıkmıştır. Dalgalar kavurmadan pişirirken, Dialog Oven her daim rafta ve zemin ısıtması veya fan ısıtması olarak ışınımlı ve konveksiyonu Mc Chef teknolojisiyle birleştirir. Bu da hızlı, zarif ve lezzetli yemek hazırlama olanağı sağlar. Alt kısımda et daha düzgün pişer, daha sulu olan balık ve sebzeler ince yapısını korur ve de hamurlar pişirme esnasında daha çok kabarır.

Dialog Oven’ın Nisan 2018’de Almanya ve Avusturya’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.
www.miele.com.tr / www.mieleshop.com.tr