(Otis Türkiye), ‘FABRİKA EMNİYET GÜNÜ’nde farkındalık yarattı!

Asansör sektörünün öncü firması Otis Türkiye, İstanbul’daki asansör ve yürüyen merdiven fabrikasında gerçekleştirilen ‘Emniyet Günü’ne, çalışanların eş ve çocuklarını davet ederek emniyet konusunda farkındalık yarattı.

Otis Türkiye’nin İstanbul Beylikdüzü’ndeki fabrikasında 14 Temmuz Cuma günü düzenlenen ‘Fabrika Emniyet Günü’ne, Otis çalışanları eş ve çocukları ile birlikte katıldılar. Asansör ve yürüyen merdivenlerin üretim, montaj ve servis hizmetlerinde önceliğin her zaman ‘emniyet’ olduğunu vurgulayan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Kökeni dünyanın ilk emniyetli asansör sisteminin mucidine dayanan Otis, bu icadıyla şehirlerin şeklini değiştirdi, şehirleşmeyi geliştirdi. Bizler de bu temelden aldığımız güç ve sorumlulukla imalat kapasitemizi artırırken, ‘Önce Emniyet’ ilkesiyle çalışıyoruz” dedi.

“Türkiye’nin ilklerini bu fabrikada ürettik” diyen Özgür Aren, şöyle konuştu: “Türkiye’nin ilk panoramik asansörü, yapıldığı dönemin en yüksek binalarının asansörlerini bu fabrikada ürettik. 90’larda Türkiye’nin ilk yüksek hızlı asansörünü Sabancı Center için kurduk. 7 yıl sonra 1997’de İş Bankası kulelerinin asansörlerini biz imal ettik. O günden bugüne kendimizi daha da geliştirdik ve yurtdışına asansör ihraç eder hale geldik. Şu an fabrikamız, Otis’in dünya çapındaki en prestijli projeleri için yüksek hızlı, çift katlı kabinleri imal ediyor.”

Otis Türkiye’nin, teknoloji, tasarım kabiliyeti gibi alanların yanı sıra emniyetli üretimde de liderliği hedeflediğini belirten Özgür Aren, “En gelişmiş teknoloji ile en emniyetli şekilde asansör üretiyoruz. Fabrikamızda gerekli tüm emniyet ekipmanlarına sahibiz ve tamamladığımız emniyet eğitimleriyle daha da donanımlı çalışıyoruz. Emniyetli çalışmanın önemini vurgulamak amacıyla fabrikamıza en değer verdiklerimizi, ailelerimizi, çocuklarımızı davet ettik” dedi.

Yaklaşık 50 çocuğun katıldığı etkinlikte, fabrikadaki üretim sistelemleri çocuklara babaları tarafından anlatıldı. Otis Türkiye’nin, çocuklar ve ebeveynleri bilinçlendirmek için başlattığı sosyal sorumluluk projesi ‘Bay Otis’ için de bir etkinlik alanı oluşturuldu. Bu alanda yer alan kum ve boyama, emniyet konulu masa oyunu ile çocuklar keyifli vakit geçirdi. Ayrıca daha önceden duyurulan emniyet konulu resim yarışmasına katılan çocukların resimleri sergilendi ve katılımcı çocuklara şapka ve boyama seti hediye edildi.