(Bien)’le Mekanlarda SOKAK MODASI!

Yaşam alanlarında fonksiyonel ve estetik ortamlar sunmak için inovatif çözümler üreten Bien Seramik’in birbirinden farklı tasarımlarıyla sokaklardaki özgürlük mekanlarınıza taşınsın

Yaşam alanlarımızı nasıl tasarladığımız yaşam biçimimizi doğrudan etkiler. Çünkü hayatımızın önemli bir bölümü, yaşam alanlarımızda geçer. Mekan insana, insan mekana nüfuz etmeye başlar. İnsanın doğasındaki en temel duygulardan biri de özgür olma halidir. İşte Bien Seramik’in bu anlayışla doğanın tüm dokularından esinlenerek yarattığı tasarımlar, sokaktaki özgür olma, kendin olma ve canlı olma duygusunu iç mekanlara taşıyor.

Evlerde Sokak Modası

“Bir binayı güzel bulduğumuzu söylerken onu yalnızca estetik bulduğumuzu değil, çatısıyla, kapı kollarıyla, pencereleriyle yaşam biçimini benimsediğimizi anlatmak isteriz’’ der Alain de Botton “Mutluluğun Mimarisi’’ kitabında. İşte bu sebeple yaşadığımız alanlar ve o alanları nasıl şekillendirdiğimiz, nasıl bir yaşam biçimini benimsediğimizi, yani bizim kim olduğumuzu gösterir.

Ürünlerini üstün bir teknolojiyle ve kaliteden ödün vermeden tasarlayan Bien Seramik, yaşam alanlarının da bir karakteri olduğuna inanıyor.  Bien Seramik’in mekanlarınızda sokak modası tasarlayacağınız serileri Beton, Sevilla, Belgium Stone, Mash, Antique Dekofon, Balance, Geowood ve Urban ile mekanlarınız özgür ve bir o kadar naturel olacak.

Daima Yeni, Daima Doğal

Bien Seramik’in ham betonun duygusunu modern tarzda hissetmek isteyenler, için tasarladığı Beton, Belgium Stone ve Balance Serileri, mekanlarda dingin, sakinliğiyle dikkat çeken yalın bir tasarım dili yaratıyor.

Geowood Serisi farklı deseni ve tasarımıyla, eve sıcak bir duygunun hakim olmasına yardımcı oluyor. Hem iç mekan, hem de dış makanlarda kullanılabilen seri, mekanın devamlılığını arayanlar için imkan yaratıyor. Sevilla ve Mash Serileri taşın ve betonun en naturel görünümünü mekanlarınıza taşıyor.

İçerisi Dışarısı Bir

Son yılların modası olan retro tarza örnek teşkil eden Antique Dekofon Serisi, banyo ve mutfak gibi ıslak mekanlarda kullanılabildiği gibi tüm iç mekanlarda da kullanılabiliyor.  Köklerini yeniden keşfetmek isteyen, yaşanmışlıklara sempati besleyenlerin en önemli tercihi oluyor.

Üretim gücü, zengin ürün gamı, pazardaki etkinliği, yatırımları ve üstün teknolojisi ile Bien Seramik, sektöre alternatif çözümler sunmaya devam ediyor.


BİEN:
Üre­ti­mi Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pıl­an Bien ürün­le­ri, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı ve 3.500’ü aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zarda ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­da 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien, yaklaşık 25 milyon m2’yi aşan üre­ti­mi ile sek­tö­rün önem­li oyun­cu­la­rın­dan­ biri.

2007 yılında kurulan Bien Seramik, Bilecik ve Bozüyük’teki üretim tesisleri ile Türk ve Dünya Seramik pazarına ürünler sunan bir markadır. Dünyaca ödüllü tasarımları ve 800’ü aşkın ürün yelpazesiyle sektörün yenilikçi markası Bien, 6 kıtada70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Tüm üretimini TS EN 14411 standardına uygun olarak sürdüren Bien, Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2008, ISO 14001:2005 ve OHSAS 18001:2008 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojileri takip eden, bu teknolojileri üretim gücüne aktarmayı hedefleyen Bien, yer ve duvar karosu ile porselen karo üretiminde Dijital Baskı Sistemleri’ni Aralık 2009 tarihinden itibaren kullanmaya başlayarak, Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi olmuştur.

Yaptığı yeni yatırımlar ile Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yılda ortalama 25 milyon metrekare yer, duvar karosu, porselen karo ve teknik porselen üreten Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yaptığı yatırımla, karo seramik üretimine, vitrifiye üretimini de eklemiştir. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere de yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlamaktadır.