oddviz’in CONTEXTURES sergisi Tab Galeri’de…

oddviz Kolektifi 2016’da yeni görüntüleme teknikleriyle deneyler yapmak üzere Çağrı Taşkın, Erdal İnci ve Serkan Kaptan tarafından kuruldu. oddviz Tasarım Bakkalı’nda gerçekleşecek ilk sergisinde “mekana özgü” çalışmalara yer veriyor.

Kolektif, video yerleştirmesi ile sergi alanının kendisini, fotogrametri tekniği ile 3 boyutlu görselleştiriyor ve yapının iç mekanlarını farklı bir perspektiften izleme imkanı sunuyor.

oddviz ikinci çalışmasında ise 90’lardan kalma bir tüplü televizyonu kendi içinde bir mekan olarak ele alıyor. Televizyonun iç yapısını (contexture) görüntülediği videoyu aynı televizyonda oynatarak “mekana özgü” kavramına yeni bir önerme getiriyor.


Sergi: 24 Haziran – 1 Ağustos


Tasarım Bakkalı:
Tasarım Bakkalı, açık bir sanat ve etkinlik alanı. Yerel sanatçı ve tasarımcıların uğrak yeri, ürünlerini izleyici ile paylaştıkları bir vitrin, açık alan.
“Ulaşılabilir sanat ve ulaşılabilir tasarım” mottosu ile yola çıkan Tasarım Bakkalı, aynı felsefeyle üreten sanatçı ve tasarımcılar için bir vitrin olarak çok renkli ve çok sesli bir platform. Tasarım Bakkalı’nda geri dönüşüm, yeniden işlevselleşme gibi günlük hayata dair tasarım ürünlerin yanı sıra kolektif bilinç, serbest üretim, sürdürülebilirlik kavramlarını işleyen sergiler hayata farklı açıdan bakan hedef kitle ile buluşuyor. Kurucuları; mimar Işıl Şipal ve fotoğrafçı Yunus Emre Akçora için Tasarım Bakkalı, kısaca sanatçıların hayal ettiklerini hayata geçirebilecekleri bir mekan.
2017 Nisan ayından beri Büyükada’da başlattıkları rezidans programı ile yurtdışından gelecek olan sanatçıları da ağırlamaya başlayacak olan ekip, bir yandan yerel sanatçılarla sergiler açmaya devam ederken bir yandan da dünyanın birçok yerinden gelecek sanatçıların eserlerini de, Yeldeğirmeni’ndeki butik mekanlarında izleyici ile buluşturmak istiyor.

Tasarım Bakkalı Cumartesi ve Pazar günleri 12:00 – 18:00 saatleri arası açık.

Detaylı bilgi için: tasarimbakkali.cc
tasarimbakkali.com.tr
info@tasarimbakkali.cc
facebook: Tasarım Bakkalı
instagram: tasarim_bakkali
Adres: Uzun Hafız sokak 101/A, Yeldeğirmeni Kadıköy