Öğrenciler bu yaz (Batı Anadolu Grubu) RESİM ve HEYKEL YARIŞMASI’na hazırlanıyor!

Batı Anadolu Grubu’nun, yurt çapında güzel sanatlar fakültelerinin resim ve heykel bölümünde okuyan üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği yarışmaya başvurular devam ediyor. Öğrenciler yaz boyunca son katılım tarihi 09 Eylül 2017 olan “Batı Anadolu Resim ve Heykel Yarışması” için ter dökecekler, ancak sonunda, yaratıcılık ve yeteneklerini ortaya koyacakları önemli bir fırsat yakalamış olacaklar. Yarışmada dereceye giren yapıtlar önce İzmir’de bir galeride halka açık olarak sergilenecek. Ardından eserler Batıçim’in Bornova tesislerinde açık ve kapalı sosyal alanlara yerleştirilecekler.

Yarışmanın seçici kurulunda sanat tarihçisi Doç. Dr. Burcu Pelvanoğlu, sanatçı Burçak Bingöl, Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal, sanatçı Genco Gülan ve sanat tarihçisi Özge Altınkaya Erkök yer alıyor. Batı Anadolu Grubu Resim ve Heykel Yarışması’na katılım formu ve şartname www.batianadoluhayatdolu.com ve Batı Anadolu Grubu Facebook, Twitter, Instagram ve Linkedin hesaplarından temin edilebilecek.

facebook.com/BatiAnadoluGrubu
twitter.com/Batianadolu
instagram.com/batianadolugrubu
linkedin.com/company-beta/577288/


Batı Anadolu Grubu:
1966 yılında Batı Anadolu Çimento Sanayii olarak temelleri atılan “Batı Anadolu Grubu” bugün Türkiye’nin öncü gruplarından biri konumunda. Batı Anadolu Grubu’nun şirketleri arasında Çimento endüstrisinin güçlü şirketlerinden BATIÇİM ve BATISÖKE, enerji üretimi ve perakende satışı alanında faaliyet gösteren BATIENERJİ; hazır beton tesisleri bulunan BATIBETON, liman işletmeciliği ve lojistik alanında BATILİMAN ve uçucu külün endüstriyel alanlarda hammadde olarak kullanımını sağlayan Ash Plus bulunuyor.
“Batı Anadolu Grubu” Ege bölgesinin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlamak üzere sosyal sorumluluk projeleriyle yaşamın her alanına dokunuyor. Batı Anadolu İlköğretim Okulu, Batıçim İlköğretim Okulu ve Batısöke ilköretim Okulu’nda 1700’ü aşkın öğrenci öğrenim görüyor. Batıçim Aile Sağlığı Merkezi yılda 10 bin kişiye hizmet veriyor. Grup, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün izin ve destekleriyle 1984 yılından bu yana Prof. Dr. Orhan Bingöl tarafından gerçekleştirilen Magnesia Antik Kent’inin arkeolojik kazılarına 20 yıldır katkıda bulunuyor. Kuruluşunun 50. yıldönümünde Batı Anadolu Grubu, hem yetişkinlerin hem de gelişme çağındaki çocukların kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için, bir sosyal sorumluluk projesi olan İyi Pazarlar’ı hayata geçirdi. İyi Pazarlar projesi 2017 yılında da devam ediyor.