(Kastamonu Entegre) PARKE EĞİTİM SEMİNERLERİ Devam Ediyor!

Kastamonu Entegre, lideri olduğu ağaç bazlı panel sektörüne değer katmaya devam ediyor. Yurt içinde Eskişehir ve İskenderun’un ardından, üçüncüsü Bursa Sheraton Otel’de gerçekleşen seminer, Bursalı parke ustalarından yoğun ilgi gördü. Seminerlerin bir sonraki ayağı Temmuz ayında Çorum’da gerçekleşecek.

Daha kaliteli, daha keyifli ve daha güzel yaşam alanları yaratmak amacıyla, geçtiğimiz yıldan bu yana parke eğitimi semineri düzenleyen Kastamonu Entegre, parke uygulama inceliklerinin yanı sıra, sektördeki son trendleri de ustalarla paylaşıyor.

Bu yılki seminer serisinin 3.’sü, Mayıs ayında, Bursa’da düzenlendi. Laminat parke teorik eğitimleriyle ürünlerin özelliklerine ve kullanım detaylarına dair önemli noktaların da anlatıldığı seminerde, bayi ve parke ustalarından oluşan yaklaşık 150 katılımcıya uygulamalı parke eğitimi verildi. Kastamonu Entegre kurumsal tanıtımla başlayan seminer, parke üretimi ve kalite süreçleri başlığı altında incelenen laminat parke hakkında bilgilendirme ile devam etti. Uygulama eğitimi, döşeme öncesi hazırlık, döşeme süreci ve sonrası karşılaşılan olumsuzlukların kaynağı ve çözüm yolları detaylı olarak katılımcılara aktarıldı. Eğitim esnasında yapılan çekilişle 5 kişiye tablet hediye edidi. Eğitim sonunda katılımcılara, sertifikaları ve usta kartları verilecek.

1491374895_nacigungor_sn
Kastamonu Entegre Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör

Her sektörde olduğu gibi ağaç bazlı panel sektöründe de eğitim ve uzmanlaşmanın önemli olduğunu vurgulayan Kastamonu Entegre Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör, parke eğitimi seminerleriyle ilgili şunları paylaştı: “Ağaç bazlı panel sektörünün lideri olarak sektörümüzün vizyonunu geliştirmeyi amaçlayan çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz; Kastamonu Entegre Parke Eğitimi Semineri de bu çalışmalarımızdan birisi. Global bir şirket olmamız dolayısıyla, hem yurt içinde hem de yurt dışında gerçekleştirdiğimiz usta seminerlerimize, bu yıl da ara vermeden devam ediyoruz. Bayi ve parke ustalarına verdiğimiz bu eğitimlerin, sunduğumuz hizmet kalitesini artırmada önemli bir rol oynadığını görmek şirketimiz için en büyük mutluluk… Bugün de yurt içi pazarda en güçlü olduğumuz illerden biri olan Bursa’da seminer gerçekleştirdik. Yaklaşık 50 yıllık deneyim ve birikimimizi, güncel trendlerle birlikte Bursalı ustalarımıza aktardık. Oldukça da yoğun bir katılım gerçekleşti. Bir sonraki durağımız Çorum’da da aynı ilgi ile karşılaşacağımıza inanıyorum.”


Kastamonu Entegre Hakkında:
1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2016 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5,8 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2016 yılında 400 milyon euro yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1 milyar euro konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya, İtalya ve Bosna Hersek’te olmak üzere 18 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 96 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 700 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır. www.keas.com.tr