(Vaillant) klimalar SAĞLIK, ESTETİK ve YÜKSEK PERFORMANSI buluşturuyor…

Vaillant, 140 yılı aşkın tecrübesi ile ısıtma ve soğutma sektöründe yenilikler yapmaya ve bu yenilikleri de tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Vaillant’ın VAI-6 inverter split klima cihazları; hem estetik, hem performans, hem de sağlık açısından klima sektörüne yeni bir soluk getirdi. Vaillant bireysel klima sistemlerinin yanı sıra merkezi klima sistemlerinde bu yıl yeni nesil VVS 5 VRF sistemlerini piyasaya sundu. VVS5 VRF Sistemler tek bir dış ünite sistemine bağlanabilen 80 iç ünite ile küçük bir daireden yüksek binalara kadar çözüm olanağı sağlayan esnek bir ürün gamı ile tüketicilere Vaillant konforunu yaşatıyor. VVS5 VRF sistemleri DC Inverter teknolojisini kullanarak gerek soğutmada gerekse ısıtmada çok yüksek verimlilik değerlerine ulaşıyor. Bütün ürün gamında Full-Inverter kompresörler kullanılıyor.

Vaillant VAI-6 model inverter split klima cihazları; aktif güç kontrollü DC inverter teknolojisi ile maksimum enerji tasarrufu sağlarken, düşük ses seviyesi, modern çizgileri ve yüksek SCOP ve SEER değerleri ile sınıfındaki diğer cihazlara göre farklı bir noktada yer almakta.

Vaillant Inverter klimalar, cihaz kumandası üzerinden tek tuş ile aktive edilen X-FAN temizleme fonksiyonu ile ünite içinde nem ve tozdan oluşan ve kötü kokuya sebep olacak küf ve partikülleri temizleyerek, kullanıcısına nemden arındırılmış temiz ve kuru hava konforunu sağlıyor. Tüm bu özelliklere ilave olarak, ortama verilen hava aktif filtreleme sisteminden geçirilerek yaşam mahaline ulaştırılıyor: Önce toz filtresinden geçirilerek kaba partikülleri tutuluyor, ikinci olarak bakterilere kadar etki eden küçüklükteki mikro organizmaları tutan antibakteriyel filtreden geçirilen hava, bakteri ve kötü kokulardan arındırılmış olarak ortama veriliyor.

İnverter serisi VAI-6 klimalar, -LCD ekran ve LED göstergeli iç ünite dizaynı ile kullanıcısına ortam sıcaklığı ve çalışma fonksiyonları ile ilgili bilgi sunuyor. Bilgisayar ve server odaları gibi yaz, kış, ısı yükü olan, dış ortam sıcaklığının düşük olduğu yerlerde bile soğutma yapabilmesi, Vaillant VAI -6 serisi INVERTER klima cihazının diğer bir özelliği. Böylece 24 saat ve tüm yıl soğutma istenen ortamların iklimlendirilmesi de bu cihaz ile çok kolay sağlanabilmekte.

Klimaların, hızlı ısıtma ve soğutma sağlayan “TURBO” fonksiyonu, uyku modu ve 24 saat programlama, hızlı tekrar programlama için “REPEAT” fonksiyonu ve gece ekran ışıklarını kapatmak için “LIGHT” fonksiyonu seçenekleri bulunuyor. Estetik, performans, kalite ve iyi servis hizmeti arayanlar için tasarlanmış VAI-6 Serisi INVERTER klimalar Vaillant farkıyla satışa sunulmakta.

Vaillant, inverter split klimaların dışında aynı zamanda; küçük bir daireden yüksek katlı büyük binalara kadar çözüm sağlayan, tek dış üniteye 80 adet iç üniteye kadar bağlanabilir yeni nesil merkezi VRF klima sistemlerini de bu yıl pazara sundu.

Esnek seçim ve uygulama özelliği ile projelendirmeden başlayarak, sahada montaj aşamasına kadar tasarımcısına avantaj sağlayan Vaillant VVS5 VRF Sistemleri, bütün kompresörlerinde DC Inverter teknolojisini kullanarak yükseltilmiş COP ve EER verim değerlerine sahip. Gerek soğutmada gerekse ısıtmada yüksek çalışma verimliliği ve yüksek konfor ile İklimlendirme sistemlerinde her türlü ihtiyaca çözüm sunuyor. Ozon dostu R410A soğutucu akışkan kullanımı ile çevreyle dost bu sistemler, “sessiz çalışma fonksiyonu” sayesinde düşük çalışma ses seviyeleri ile kullanıcısına yüksek konfor vadediyor. 12kW ile 246 kW kapasite aralığında 23 farklı dış ünite seçeneği, 2,2 kW ile 28 kW kapasite aralığında 12 farklı tipte toplam 67 adet iç ünite seçeneği ile, iklimlendirme sistemleri çözümünde Vaillant VVS VRF sistemleri her mekana ve dekorasyona özel çözümler sunmakta.

VVS ürün ailesinde MINI, Compact, Heat-Pump, Heat-Recovery ve HOME serisi ürünler yer alıyor. Küçük ve orta ölçekli projeler için MINI ve Compact VRF sistem ürünleri tüketicinin beğenisine sunuldu. Daha büyük ölçekli projeler için ise Heat-Pump ve Heat-Recovery sistemler geniş kapasite aralığı ile ürün gamında yer almakta. Ayrıca HOME serisi VRF dış üniteler ile bağlı VVS VRF iç üniteleri iklimlendirme görevlerini yerine getirirken yine dış üniteye bağlı Hydrobox sayesinde aynı anda sıcak su üretimi de mümkün oldu.

Birden fazla dış ünitenin kaskad bağlantısı ile 246kW soğutma kapasitesine ulaşan Heat-Pump VVS VRF sistemlerinde, dış ünitelerden birinin arızalanması durumunda birbirini yedekleme özelliği ile diğer cihazları devrede tutarak kullanıcısına kesintisiz çalışma emniyeti sunuyor. Toplamda 1000 mt’ye kadar boru tesisatlarında çalışabilme fonksiyonu sayesinde özellikle çok katlı yapıların iklimlendirme tasarımında avantaj sağlıyor. Bu sistemlerde ürünün teknik özelliklerinin yanında projelendirme, hesaplama ve devreye alma süreçlerinde de farklı hizmetler sunan Vaillant, sadece bu ürünlere yönelik oluşturduğu departman ile gerek işin profesyonellerine gerekse son kullanıcısına satış öncesi ve sonrası teknik destek sağlarken sahada ve montaj yerinde de son kontroller ve süpervizörlükle bu destek sürdürülüyor.