(Ersa), Yılın EN ÇEVRECİ Firması Seçildi!

Ersa, 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonunda, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen “Üretime Çevreci Bakış” seminerinde ödüle layık görüldü.

Toplam 60 bin m2 alana yayılan üretim tesisiyle Türkiye’nin en büyük mobilya üreticileri arasında yer alan Ersa, Ankara’da çevreye en iyi yatırım yapan 3 firmadan biri olarak derecelendirilirken, 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren 351 firma arasından ise “2017 Yılının En Çevreci Firması” seçildi.

Ersa Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ata, firma adına ödülü teslim alırken,“Çevreye duyarlılık, bireyler için olduğu kadar her sektörden kurumlarından da çok çeşitli sorumluluklara sahip olduğu, küresel anlamda önem taşıyan bir konudur. Ersa Mobilya olarak sürdürülebilir kalkınma ve yeşil büyüme politikalarını destekliyor, bu anlamda çevreci yaklaşımlar dahilinde faaliyet göstermeye gayret ediyoruz.” sözleriyle konu ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Çevreci tasarım anlayışıyla geliştirdiği ürünleri “Green Good Design” gibi dünya çapında prestij sahibi yarışmalarda ödüle layık görülen Ersa, aynı zamanda kurumsal sürdürülebilirlik politikaları çerçevesinde çevre ve doğaya duyarlı bir üretim anlayışını benimsiyor.

Bu doğrultuda üretim sonrası geri dönüştürülebilir atık malzemeler enerji ve ısınma amacıyla tekrar değerlendirilerek doğal gaz kullanımı engelleniyor, özel filtre sistemleriyle geliştirilmiş bacalar sayesinde doğaya zararlı gaz salımının önüne geçiliyor. Üretim tesisinde uygulanan yeni nesil şeffaf panel tavan yapısı ise tesis bünyesinde aydınlatma ihtiyacını karşılarken en yüksek oranda enerji tasarrufu elde edilmesini sağlıyor.

Ersa aynı zamanda geçtiğimiz aylarda Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü(YEGM)’nin yürüttüğü, Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından desteklenen, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO), Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) işbirliği ile yürütülen Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması projesi kapsamında “Enerji Yönetim Sistemi Başarılı Uygulama Sertifikasını” almaya hak kazanmıştı. Proje, sanayi kuruluşlarında enerjinin verimli kullanılması, süreçlerin optimize edilmesi ve etkin bir enerji yönetiminin gerçekleştirilmesi amacı taşıyor.


ERSA:
Metin Atabey Ata tarafından kurulan ve bugün ailenin 3. kuşak üyelerinin de yönetiminde görev aldığı Ersa, mobilyanın var olduğu her alanda, mümkün olan en fazla kişiye temas ederek, Türkiye ve dünya tüketicisinin mobilya, tasarım, üretim ve mimari ihtiyaçlarına yönelik yaratıcı ve kaliteli çözümler geliştirir. Enerjisini çalışan ve müşterilerinin memnuniyetinden alan Ersa, tüm ürün ve hizmetlerini kurum kültürünün temelini oluşturan kalite ve güven unsurları doğrultusunda daima ileriye taşımayı hedefler. Ersa aynı zamanda Cappellini ve Quadrifoglio markalarının Türkiye temsilciliğini yürütürken, 2014’ten bu yana dünyanın önde gelen ofis mobilyası markalarından Haworth’ın Türkiye’deki tek yetkili satıcılığını yapmaktadır.