(Geberit), uluslararası iF Design Award 2017’den ÖDÜLLE döndü! 

Geberit’in son teknolojiyi kullanarak tasarladığı Setaplano duş zemini, Piave ve Brenta bataryaları ve AquaClean Mera ankastre kumanda paneli, iF Design Award 2017’de  en iyi tasarımlar arasına girdi.

Geberit, 60 yıldan beri düzenlenen ve dünyanın en eski ve en saygın tasarım yarışmaları arasında yer alan iF Design Award’dan ödülle döndü. Londra merkezli Behling tasarım stüdyosu tarafından tasarlanan Piave ve Brenta, kaymaz özelliklere sahip ipeksi yüzeyiyle Setaplano duş zemini ve bir klozetten çok daha fazlasını yaşam alanlarına taşıyan AquaClean Mera için üretilen ankastre kumanda paneli, tasarım ödülüne layık görüldü. Ayrıca AquaClean Mera akıllı klozet, geçtiğimiz yıl aynı ödüle değer bulunmuştu.

Ürünlerin; yenilikçilik, sürdürülebilirlik, yaratıcılık, işlevsellik ve tüketiciye sağladığı fayda gibi kriterlerle değerlendirildiği törende ödüller; iF İnternational Forum Design’ın Ceo’su Ralph Wiegmann tarafından verildi.


Geberit:
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ve kurşun armatürlü ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitfifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 6 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 30 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, 40 ülkede, 12,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Geberit, 2015 yılında 2,8 milyar CHF net satış açıklamıştır.