(Bien Seramik)’in 2017 SELECTION VİTRİFİYE SERİSİ’nde 4 farklı tasarım…

Yaşam alanlarına fonksiyonel ve estetik ortamlar sunmak için inovatif çözümler üreten Bien Seramik’in 2017 Selection Vitrifiye Serisi, 4 farklı banyo takımını kapsıyor.

Ürünlerini tasarlarken en üstün teknolojiyi kullanan daima yenilikçi Bien Seramik, değişen hayata uygun tarzlar oluşturarak trendlere öncülük etmeye çalışıyor.

Bien Seramik’in sektöre sunduğu Selection Serisi; Pent, Kristal, Dune ve Flash isimli 4 farklı tasarımdan oluşuyor. 4 üründen Pent ve Flash Serisi’nde lavabo ve klozetin dışında bide de mevcut. Bu tasarımlardaki klozetlerin tümü estetik görünümlerinin yanı sıra yeni nesil iç hazne tasarımı, No-Rim (kanalsız) teknolojisi kullanılarak üretilmiştir.

Yavaş kapanan ince kapakları ve gizli montaj özelliği sayesinde mekanla bütünleşen seriler çok daha az kirleniyor ve kolay temizleniyor. Minimum 2,5 litre maksimum 4 litrede temizleme sağlanan klozetler hijyen standartlarını da yükseltiyor.

Selection serisinde bulunan “Pent Koleksiyonu”, doğadaki geometrik şekillerden ilham alıp doğanın izlerini tüm yalınlığıyla tasarımına yansıtıyor. Geometrik Pentagon ve Hexagon şekillerinden esinlenerek tasarlanan seri banyolara modern, dinamik ve estetik bir görünüm kazandırıyor.

Ustalıkla tasarlanmış “Kristal Koleksiyonu”, doğadaki her kristalin benzersiz formlara sahip oluşundan ilham alıyor. Kristal Koleksiyonu’ndaki her parça, özenli ve farklı tasarımlarıyla kristalin göz alıcılığını banyolara yansıtıyor.

“Dune Koleksiyonu’nun” yumuşak çizgileri ile banyolar saf, doğal ve ferah. Suyun ve rüzgarın yüzlerce yılda şekillendirdiği kayalara benzeyen Dune, banyolara sadelik ve modernliği getiriyor.

Modanın estetik çizgilerinden esinlenerek tasarlanan “Flash Koleksiyonu”, güçlü ve aynı zamanda zarif yapısı, oval ve yumuşak hatları ile dikkat çekiyor.

Günümüzün önemli bir bölümünde kullandığımız banyolar Bien’in zengin koleksiyonu Selection ile her keseye ve zevke hitap ediyor. Üretim gücü, zengin ürün gamı, pazardaki etkinliği, yatırımları, geleceğe olan inancı ve üstün teknolojisi ile Bien Seramik sektörde çıtasını her geçen gün yükseltiyor.


Bien:
Üre­ti­mi Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pıl­an Bien ürün­le­ri, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı ve 3 bi­ni aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zarda ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­da 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien, yaklaşık 25 milyon m2’yi aşan üre­ti­mi ile sek­tö­rün önem­li oyun­cu­la­rın­dan­ biri.

Ercan Şirketler Grubu tarafından 2006 yılında kurulan Bien Seramik, Bilecik ve Bozüyük’teki üretim tesisleri ile Türk ve Dünya Seramik pazarına ürünler sunan bir markadır. Dünyaca ödüllü tasarımları ve 800’ü aşkın ürün yelpazesiyle sektörün yenilikçi markası Bien, 6 kıtada70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Tüm üretimini TS EN 14411 standardına uygun olarak sürdüren Bien, Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2008, ISO 14001:2005 ve OHSAS 18001:2008 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojileri takip eden, bu teknolojileri üretim gücüne aktarmayı hedefleyen Bien, yer ve duvar karosu ile porselen karo üretiminde Dijital Baskı Sistemleri’ni Aralık 2009 tarihinden itibaren kullanmaya başlayarak, Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi olmuştur.

Bien Seramik, TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile Türk standardlarında belirtilen şartların üzerinde özelliklere sahip ürünlerin farklılığını ortaya çıkarmak, standartlarda belirtilen asgari şartlarla sınırlı kalmayan sanayicimizi ARGE faaliyetlerine teşvik etmek, ürün kalitesi yönüyle rekabet eden sanayicimizin farkını ortaya koyabilmek ve standardın üzerinde özellikleri yönünden öne çıkan ürünlerin tüketicilere ulaşmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Yaptığı yeni yatırımlar ile Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yılda ortalama 25 milyon metrekare yer, duvar karosu, porselen karo ve teknik porselen üreten Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yaptığı yatırımla, karo seramik üretimine, vitrifiye üretimini de eklemiştir. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere de yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlamaktadır.