MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI için son başvuru tarihi 7 Temmuz 2017…

Türkiye’de mobilya sektörünün hızlı ilerleyen gelişiminin uluslararası platformlarda yer edinebilmesini sağlamak ve farklı tasarım fikirlerinin oluşturulmasına katkıda bulunmak için MOSDER tarafından bu yıl 13. kez düzenlenecek Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na başvurular başladı.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), Türkiye’de mobilya sektörünün geleceğine katkıda bulunmak için düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın bu yıl 13.’sini gerçekleştiriyor.

Türkiye mobilya endüstrisinin tasarım kalitesini ve çağdaş Türkiye tasarımını imgeleyen ürün kimliğini desteklemek için düzenlenen yarışma; geleceğin tasarımcı adaylarının mobilya sektörüyle buluşmasını sağlamasının yanı sıra bu alandaki başarılı tasarımların ödüllendirilmesine de olanak tanıyor.

Yarışmaya www.mosder.org.tr web sayfası üzerinden online gönderilen tüm başvurular, 1. aşamada jüri üyeleri tarafından değerlendirildikten sonra her kategoriden üç, toplamda 18 proje finalist olarak belirlenecek ve 2. aşamada değerlendirilmeye hak kazanacak. 13. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması 1. Aşama Jüri Değerlendirmesi’nde finale kalan 18 Proje, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylı ‘Tasarım Tescil Belgesi’ almaya hak kazanacak.

Yarışmanın kategorileri ve ödüller…

Yarışmanın 1. aşamasında öğrenciler;

  • Oturma-Dinlenme, Depolama-Koruma-Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma ve Genç Odası kategorilerinde finale kalan finalistlere 000’er TL,
  • Engelliler için Ev Mobilyası kategorisinde finale kalan finalistlere ise 000’er TL ödül verilecek.

Yarışmanın 2. aşamasında ise;

  • Oturma-Dinlenme, Depolama-Koruma-Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma ve Genç Odası kategorilerinde birinci seçilen tasarım sahiplerine 000’er TL,
  • Engelliler için Ev Mobilyası kategorisinin birincisine ise 000 TL ödül verilecek.

Ayrıca, 13. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması kapsamında en çok proje başvurusunun geldiği üniversite, 10.000 TL’lik üniversite ödülünün sahibi olacak.

Yarışmanın detayları için www.mosder.org.tr