(İSMD) üyeleri, (PETRA The Flooring Co.) evsahipliğindeki “YAZA MERHABA” partisinde buluştu!

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği 16 Mayıs Salı akşamı organize ettiği “Yaza Merhaba” partisini PETRA The Flooring Co. ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

İstanbulSMD Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Moltay’ın açılış konuşması ile başlayan gecede  PETRA The Flooring Co.’nun kurucu ortağı Özden Başıbüyük de konukları selamladı.

İstanbulSMD Başkan Yardımcısı Sibel Dalokay Bozer, derneğin genel sekreterliğini on yıla yakın bir zamandır yürüten Dilek Safer’e İzmir’e taşınarak İstanbul’dan ayrılması nedeni ile, hizmetlerinden ötürü bir teşekkür plaketi vererek yeni hayatında mutluluklar diledi. Bundan böyle derneğin genel sekreterliğini Dilek Safer’den devralan Gülriz Demirer’in yürüteceği duyuruldu.

Açılış ve plaket sunumunun ardından İstanbulSMD üyeleri, mimarlar, mimarlık yayınlarının temsilcileri, derneğin ve PETRA The Flooring Co.’nun birlikte çalıştığı firma ve kişiler, dernek üyelerinden Cem Sorguç ve Gürhan Bakırküre’nin müzikleri eşliğinde sohbet ve dans ettiler.

Gürhan Bakırküre ve Cem Sorguç
Gürhan Bakırküre ve Cem Sorguç

İstanbul SMD:
Mimarların işlev ve sorumluluklarının toplum tarafından değerlendirilmesi ve anlaşılmasını sağlamayı amaçlayan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbul SMD), üyelerinin ve mimarlık sektörünün estetik değer, mimari eğitim, öğrenme ve uygulama düzeyini de yükseltmeyi hedefliyor. Kent ve kentli yararına “alternatif projeler” üreterek toplumun karşısına çıkmanın önemine inanan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, mimari faaliyetlerin yanı sıra, mimarlık öğrencilerine ve topluma katkı sağlayan önemli projelere destek veriyor.

Detaylı bilgi için http://www.ismd.org.tr

PETRA The Flooring Co.:
PETRA The Flooring Co, tüm teknik özellikler ve çevreye saygı konusunda dünyanın en kaliteli zemin malzemelerini sayısız ihtiyaca uygun renk ve desenle müşterilerine 20 seneyi aşkın süredir sunuyor. Zemin kaplama malzemeleri sektörünün lider kuruluşlarından biri olan PETRA The Flooring Co. kurulduğu 1993 yılından bu yana hızla artan pazar payına ilaveten üstün kalite ve hizmet anlayışı ile kendine sektörde sağlam bir yer edindi.
PETRA The Flooring Co., temel firma prensiplerinden biri olarak her zaman bünyesinde çevreye ve insana faydalı ürünler barındırmayı benimsiyor. İyi tasarımları sürdürülebilir yaklaşımlarla desteklemeyi amaç edinen PETRA, ürün gamında bulunan tüm zemin malzemeleri ile müşteriye sağladığı ekonomik değerlerin ve uzun kullanım ömrünün yanı sıra LEED, BREEAM vb. yeşil bina sertifikalarında en yüksek puanların alınabilmesini sağlıyor.
Kendi ürün grubunda alınabilecek tüm çevre ve kalite sertifikalarına sahip olan PETRA The Flooring Co. Ürünleri ve çevrecilik ilkesini benimseyen yönetimiyle dünyanın en sağduyulu üreticilerini PETRA şapkası altında bir araya getirmiştir. Buna göre PETRA, dünyanın önde gelen üreticilerinden İngiliz menşeili Milliken karo ve rulo halıları, İngiliz menşeili Designflooring lüks vinil zeminleri, Arjantin menşeili Indelval kauçuk zemin ürünleri ve Amerikan menşeili IdeaPaint yazılabilir duvar boyasının Türkiye’deki genel yetkilisidir.

Daha fazla bilgi için http://www.petratr.com