Uluslararası İNOVASYON Etkinliği “ARCHITECT@WORK” Türkiye’den mimar ve iç mimarları 2. kez yenilikle buluşturuyor!

Architect@Work Nantes 2014 la Beaujoire Salon XXL

ARCHITECT@WORK İstanbul 3 & 4 Kasım 2017’de saat 11-19 arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Sürekli yükselen inşaatları ve aktif yenilik arayışı ile İstanbul, yapı sektörünün bir merkezi haline gelmiştir. 375 milyar euro’ya mal olması planlanan ve 7 milyondan fazla binanın yeniden inşasını öngören “Kentsel Dönüşüm” politikalarına verilen devlet desteği ile sektördeki gelişimin en azından bir 20 yıl daha devam etmesi bekleniyor. Bu sürecin farkında olan ARCHITECT@WORK İstanbul, 2016 yılındaki ilk başarılı tecrübesinin ardından ikinci kez İstanbul’da ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Teknolojik inovasyonlardan yeni malzeme uygulamalarına kadar; mimari ve tasarım alanlarında birçok trende ışık tutan ARCHITECT@WORK, alışılagelmiş fuar konseptinden sıyrılarak yalnızca en son yeniliklere odaklanıyor. Böylece katılımcılar bir sonraki yıl Türk tasarım sektörünü şekillendirecek olan en etkileyici ve inovatif ürün ve materyalleri sergileme imkânı buluyor.

ARCHITECT@WORK’te sergilenen ürünlerin öncelikle mimar ve iç mimarlardan oluşan bir seçim komitesi tarafından inovatif özelliklerine göre değerlendirilerek onaylanması ile ilgi çekici bir ürün yelpazesi ortaya çıkıyor. Etkinlik süresince düzenlenen seminerlerde ise tanınmış mimarların ziyaretçiler ile deneyimlerini paylaşmaları veya güncel konular hakkında bilgi alışverişinde bulunmaları mümkün. ARCHITECT@WORK bu sene malzeme sergileriyle de ilgi odağı olmaya aday. 2016’da “Wonders of Water” temasıyla beğeni toplayan Materia, 2017’de “Lovely Light” ile ışığın bilinmeyen yönlerini işleyecek.

Uzun yıllardır Avrupa’daki başarısı ile tanınmış bir marka haline gelen ARCHITECT@WORK, Xpo Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından organize ediliyor. Geleneksel fuar modellerinden farklı olarak 100 tek tip stantta 300 yeniliğin tanıtıldığı benzersiz tasarımı ziyaretçilere kısa sürede mümkün olduğunca çok inovasyon ile tanışma imkânı sağlıyor.


 

ARCHITECT@WORK:
Kortrijk Xpo öncülüğünde Belçikalı iç mimar kolektifi C4 – Creative Fo(u)r tarafından tasarlanan  stant konsepti ile ARCHITECT@WORK 14 ülkede, Kortrijk, Liège, Rotterdam, Lüksemburg, Paris, Nantes, Lyon, Marsilya, Düsseldorf, Stuttgart, Berlin, Münih, Viyana, Barselona, Kopenhag, Stockholm, Londra, Zürih, Milano, Roma ve Toronto şehirlerinde düzenleniyor.

www.architectatwork.com