(Kalekim)’den havuzlarda çifte çözüm: Technopool ve Fugapool

Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, esnek ve yüksek performanslı derz dolgu ürünü Fugapool ve su yalıtımına katkı sağlayan yapıştırma harcı Technopool ile havuz ve teras gibi mekanlarda mükemmel çözümler sunuyor.

Yüksek performanslı yapısıyla öne çıkan Technopool, S2 sınıfı çok esnek, kayma özelliği azaltılmış,  uzun çalışma süresine sahip, su yalıtımına katkı sağlayan çimento esaslı yapıştırma harcı olarak fark yaratıyor. Technopool, yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu alışveriş-iş merkezleri, hastane, okul gibi mekanlarda, havuzlarda ve teraslarda özellikle tercih ediliyor.

Kalekim’in esnek derz dolgu alanındaki iddialı ürünü Fugapool, 1-6 milimetre arasındaki derz boşluklarının doldurulmasında kullanılıyor. Pürüzsüz yüzey sağlayan, aşınmaya dayanıklı, su emiciliği düşük, çatlamayan Fugapool, UV’ye dayanıklı farklı renk seçenekleri ile sunuluyor.

Havuz, su deposu, sauna, kaplıca, banyo gibi ıslak hacimli ve alttan ısıtmalı sistem gibi ani ısı dönüşümlerinin olduğu mekanlarda kullanıma uygun Fugapool ve Technopool, iç ve dış mekanlarda seramik, granit, kotto, klinker, porselen seramik gibi kaplama malzemelerinin uygulamalarında mükemmel sonuç veriyor.


Kalekim:
Kalekim A.Ş., yapı kimyasalları alanında üretim ve satış kapasitesi olarak Türkiye’de birinci, Avrupa’da ise 5’inci şirket konumundadır. İstanbul, Isparta, Mersin, Yozgat, Erzurum ve Mardin tesislerinde üretimini sürdüren Kalekim, Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biridir. Kurulduğu 1973’ten bu yana seramik yapıştırıcısından su yalıtım çözümlerine, ısı yalıtımından boyaya, endüstriyel zemin çözümlerinden derz dolgu malzemelerine kadar geniş yelpazede üretim yapan Kalekim, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda öncülüğünü sürdürmektedir.