BADEMLİK TASARIM FESTİVALİ Yarın Başlıyor!

Bademlik Tasarım Festivali bu yıl katılımcıları “5N 1MÜDAHALE” temasıyla kentsel müdahaleleri, kente müdahil olmanın boyutlarını tartışmak için Eskişehir’e davet ediyor. Önceki senelerde olduğu gibi kampüsle sınırlı kalmayacak festival, Eskişehir geneline müdahale etmeyi/müdahil olmayı amaçlıyor.

Ali Cindoruk, Arzu İl, Aslıhan Demirtaş, Burcu Ceylan, Can Cumalı, Emrah Altınok, Enise Burcu Derinboğaz, Eşref Taner İlerde, Furkan Koçoğulları, Gökçe Önal, Melih Emre Acar, Murat Sönmez, Parvin Ghorbanzadeh Dizaji, Senem Müştak, Sercan Alben, Serhan Alben, Sinan Logie, Şebnem Çakaloğulları isimleri çeşitli atölyelerle dahil olacağı festivale 39 üniversitenin sanat, tasarım ve mimarlık ​​disiplinlerinden 110 öğrenci katılacak.

İlk olarak 2013 yılında ESOGÜ Mimarlık Bölümünden bir grup öğrencinin girişimiyle düzenlenen etkinlik, o yıldan itibaren belirli bir tema çerçevesinde örgütlenen interdisipliner bir etkinlik olma amacıyla yola çıkan etkinlik 5 yıldır büyük bir azimle devam ediyor.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Kılıçoğlu Kiremit’in altın sponsor olarak yer aldığı etkinliğin Gümüş Sponsorluğunu Bien Seramik, Bronz Sponsorluğunu Mimarlar Derneği 1927 üstleniyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi de her sene olduğu gibi bu sene de etkinliğin  destekçilerinden.